Newsy

„Wolverine”: Rozterki mutanta

Ma za sobą bitwy i wojny. Nieśmiertelność zaczyna mu ciążyć.

Najnowsza odsłona przygód nieśmiertelnego bohatera serii „X-Men” rozgrywa się we współczesnej Japonii. Logan alias Wolverine (Hugh Jackman) jedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni, by stawić czoła Jakuzie i samurajom. Główna walka rozegra się jednak w głowie bohatera. Reżysera Jamesa Mangolda w komiksach Chrisa Claremonta i Frank Millera zainteresowały przede wszystkim rozterki, które przeżywa Logan. „Ma za sobą bitwy i wojny. Stracił wielu bliskich i cierpi z tego powodu. To klasyczny motyw - nieśmiertelność zaczyna mu ciążyć i bohater staje się przez to ułomny. Ten film to opowieść o poszukiwaniu samego siebie (...) Obserwowanie, jak zmaga się z sobą samym trzyma w napięciu i zmusza do refleksji. Takiej ekranizacji komiksu jeszcze nie było” - wyjaśnia reżyser. „Ta produkcja dotyczy tylko Logana i ma na celu przybliżenie widzom tej postaci i wyjaśnienie skąd wzięły się ataki wściekłości. Logan całe życie był wykorzystywany - przez rząd, przez swoich wrogów, złoczyńców, a nawet bliskich. Każdy kolejny zawód sprawiał, że złość rosła. W tym filmie pokazaliśmy, jak Logan uczy się czerpać siłę z negatywnych emocji” - dodaje twórca „Spaceru po linie”.

W stuletniego mutanta Hugh Jackman wciela się po raz siódmy (nikt kto grał superbohatera nie może pochwalić się takim wyczynem). Aktor nie stracił jednak zapału do pracy i chęci zgłębiania zakamarków osobowości Logana. „Uwielbiam grać Wolverine’a. Do tej pory zawsze miałem poczucie, że nie dałem z siebie wszystkiego jeśli chodzi o aspekt fizyczny. Postanowiłem wykorzystać okazję i skupić się na jego sile i sprawności. Ciężko nad tym pracowałem, ale warto było. Dopiero teraz czuję, że jestem Wolverinem. Mam nadzieję, że widzowie zastygną z wrażenia, gdy zobaczą mnie na ekranie” - mówi aktor. Dzięki tej roli Jackman mógł także odkryć przed widzami targające głównym bohaterem emocje. „Logan zawsze chadza swoimi drogami. Na początku filmu jasne jest, że nigdy nie był tak opuszczony jak teraz. Izoluje się od reszty świata, bo został stworzony jako broń, ale zbuntował się przeciw temu i nie chce stanowić zagrożenia dla innych” - wyjawia Jackman i dodaje: „Cierpi, co sprawia, że w pewnym sensie jest bezbronny, a jednocześnie niebezpieczny - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ma problem z zaakceptowaniem swojej tożsamości i szuka sensu istnienia. Nie wie czy pogodzić się z tym jaki jest, czy z tym walczyć”.

„Wolverine”, reż. James Mangold, wyst. Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Ai Fukushima, Swietłana Chodczenkowa, Will Yun Lee, Famke Janssen, Hiroyuki Sanada, Brian Tee, Hal Yamanouchi     

Jerzy Wasowski

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: Pierwsza klasa

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 132 min

Więcej o filmie
Wolverine

Wolverine

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 126 min

Więcej o filmie
Wolverine 2D

Wolverine 2D

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 126 min

Więcej o filmie
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie 2D / dubbing

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie 2D / dubbing

Akcja Science-Fiction Od lat: 12

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Wolverine”: Rozterki mutanta

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.