Newsy

„Woda dla słoni”: Cyrkowa miłość

Bożyszcze nastolatek Robert Pattinson wciela się w Jacoba, który nie kończy studiów z powodu śmierci rodziców i przyłącza się do wędrownego cyrku.

To był ostatni egzamin Jacoba na medycynie weterynaryjnej prestiżowego Cornell University. Niestety zamiast do niego przystąpić, musiał identyfikować zwłoki rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Ojciec, weterynarz, był zacnym człowiekiem i często w ramach zapłaty przyjmował jedzenie. Pod koniec lat dwudziestych XX wieku nastał Wielki Kryzys w USA. W efekcie popadł w długi, o których syn nic nie wiedział. Po jego śmierci państwo zajęło dom. A Jacob ruszył w drogę.

Los chciał, a może stało się tak dzięki rodzicom Jacoba – jak sam lubił myśleć – niedoszły weterynarz wskoczył do wagonu pociągu, który należał do wędrownego cyrku Braci Benzinich. Jego właściciel, niezrównoważony i okrutny Augustus, (świetna rola Christopha Waltza – „Bękarty wojny”) zatrudnił go do opieki nad zwierzętami. Pierwszym zadaniem Jacoba było wyleczenie konia Srebrnika, na którym występowała gwiazda programu i zarazem żona Augustusa, Marlena (Reese Witherspoon – „Spacer po linie”). I tak narodziła się miłość...

Cyrk Benzinich przeżywał, jak każdy cyrk, wzloty i upadki. W trudnych momentach Augustus zwyczajnie wyrzucał pracowników z jadącego pociągu. Jacob w taki okres właśnie trafił. Jedyną nadzieją na wyście z dołka stała się mająca ponad pół wieku słonica Rosie, pozostałość po innym, bankrutującym cyrku. Nasz bohater musiał ją wytresować. A nie miał o tym zielonego pojęcia. Z opresji uratowały go jednak polskie korzenie. Ale z Augustusem więżącym jego ukochaną, musiał poradzić sobie sam.

„Woda dla słoni” Francisa Lawrence’a („Constantine”) to niezbyt oryginalna, ale ciepła i ładnie sfilmowana historia miłosna. Na jej pozytywny odbiór z pewnością wpływają mocna kreacja Christopha Waltza i ekranowy urok Reese Witherspoon. To propozycja dla tych, którzy lubią oglądać ten sam film kilka razy.

„Woda dla słoni”, reż Francis Lawrence, wyst. Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Christoph Waltz

Jerzy Wasowski

 

Woda dla słoni

Woda dla słoni

Dramat Od lat: 15 120 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Woda dla słoni”: Cyrkowa miłość

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.