Newsy

„Witaj w klubie”: Zapiera dech w piersiach

Trzy Oscary, dwa Złote Globy i zachwyty krytyków na całym świecie.

Trzeba przyznać, że „Witaj w klubie” wchodzi do kin z niezwykłym impetem. „Porusza do głębi” (MSN Movies), „zapiera dech w piersiach” (USA Today), „pozostaje  w pamięci na zawsze” (Los Angeles Times) - pisze zagraniczna prasa.

Podkreśla się, że oscarowe statuetki dla Matthew McConaugheya i Jareda Leto są jak najbardziej zasłużone. By wcielić się w swoich bohaterów aktorzy dokonali niezwykle wymagających transformacji – McConaughey schudł ponad 20 kilo, a Leto oprócz utraty wagi (do 52 kilo) wiele tygodni pracował nad zmianą głosu i mowy ciała. Na planie byli zupełnie nie do poznania. Pracujący z nimi aktor Michael O’Neill mówi: „kiedy wszedłem na plan na początku nie poznałem Matthew McConaugheya, a na widok Jareda pomyślałem, 'Co za ładna dziewczyna'. Weszli w role bez reszty”.


„Transformacja Jareda Leto jest tak doskonała – zarówno jego wygląd jak i głos – że trudno uwierzyć, iż mógłby być kimkolwiek innym.” - dodaje New York Magazine. Również „Matthew zbliżył się do perfekcji. Przeobraził się w innego człowieka”- mówi z podziwem reżyser Jean Marc Vallée.

„Witaj w klubie” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Matthew McConaughey gra Rona – mężczyznę, który żyje z dnia na dzień, pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on homoseksualistą nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona (Jared Leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.


Źródło: Vue Movie Distribution

Witaj w klubie

Witaj w klubie

Dramat Biograficzny Od lat: 15 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Witaj w klubie”: Zapiera dech w piersiach

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.