Newsy

„Wielkie oczy”: Burton w formie

Tim Burton opowiada niewiarygodną, ale prawdziwą historię artystycznego przekrętu.

Spod ręki reżysera Tima Burtona („Alicja w krainie czarów”, „Gnijąca panna młoda”) wyszedł kolejny film, który ma szansę porwać publiczność kinową i zgarnąć liczne branżowe nagrody. Już dziś jest jednym z Oscarowych faworytów. „Wielkie oczy” (na polskich ekranach od 2 stycznia) to oparta na faktach opowieść o gigantycznym artystycznym oszustwie. – Kawał niesamowitej historii, o której nikt nie ma pojęcia – mówił Scott Alexander, który wraz z Larrym Karaszewskim napisał scenariusz filmu. – Gdybym nie wiedział, że to prawda, nigdy bym w to nie uwierzył. Alexander i Karaszewski mają na koncie kilka znakomitych scenariuszy filmów biograficznych, w tym do „Skandalisty Larry'ego Flinta”. Z kolei dla Burtona to, po „Edzie Woodzie”, drugi w karierze film biograficzny. Reżyser, który był niegdyś twórcą animacji i który sam ma niemały plastyczny talent – kilka lat temu w nowojorskim MOMA zorganizowano wystawę jego prac – przyznaje się do inspiracji twórczością Margaret Keane. W roli Keane'a wystąpił laureat dwóch Oscarów, magnetyczny Christoph Waltz („Django”, „Rzeź”), a jego żonę zagrała pięciokrotnie nominowana do nagrody Akademii Amy Adams („American Hustle”, „Wątpliwość”).

Malarz Walter Keane (Waltz) rewolucjonizuje na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku sztuki plastyczne, odnosząc wielki artystyczny sukces, dzięki enigmatycznym wizerunkom porzuconych dzieci o wielkich oczach. Szokująca prawda wychodzi na jaw jakiś czas później. Otóż autorką intrygujących prac jest nie Keane, lecz jego żona Margaret (Amy Adams), a wzięty artysta jest oszustem, któremu udało się omamić cały świat.


„Wielkie oczy” to historia niezwykle utalentowanej malarki i jej burzliwego związku z mężem, który zdobył międzynarodowe uznanie, zawłaszczając jej pracę.

Wielkie oczy

Wielkie oczy

Dramat Biograficzny Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Wielkie oczy”: Burton w formie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

ulka

ulka

11.01.2015, 16:34:00

w Radomiu też nie ma :(((

xoxo

xoxo

10.01.2015, 18:37:40

nie tylko u was brakuje ostatnich premier:)

Ania

Ania

10.01.2015, 16:08:07

W rybniku też nie ! :/

kate

kate

08.01.2015, 22:52:40

Dlaczego filmu nie ma w lubelskim Multikinie?

An_nie

An_nie

08.01.2015, 16:20:51

"Wielkich oczu" nie ma w szczecińskim repertuarze.Dlaczego?

carlaa

carlaa

08.01.2015, 12:31:58

Dlaczego tego filmu nie ma w Multikinie w Szczecinie?! ;(