Newsy

Wielka Podróż Krudów

W związku z premierą animowanej komedii „Krudowie” rozpoczynamy wiosenny cykl imprez filmowych.

Tak jak filmowa rodzina Krudów, zaczynamy podróż w poszukiwaniu „jutra”.


Mieszkańcy Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta, Łodzi i Warszawy jako pierwsi będą mieli okazję przenieść się w prehistoryczny świat jaskiniowców oraz ówczesnej fauny i flory. Jako pierwsi na świecie, wszyscy którzy zdecydują się dołączyć do Wielkiej Podróży Krudów, będą mogli zobaczyć specjalnie stworzoną na tę okazję, tonącą w zieleni platformę. Na platformie będą bohaterowie filmu:  Grag, Ugga, Gaj, Ip, Babcia. Dodatkową atrakcją, będzie ustawiony przed platformą papugożaur, na którym śmiałkowie będą mogli usiąść i zrobić zdjęcie. Mniej odważnych zaprosimy do zdjęć z Pasem - filmowym leniwcem (kostium filmowy).


Wielka Podróż Krudów odbędzie się:
w Krakowie w czwartkowe popołudnie, 21 marca 2013, przy budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego u stóp Wawelu (ul Powiśle 11),  o godz. 13.00
we Wrocławiu w sobotnie popołudnie, 23 marca 2013, przy Pasażu Grunwaldzkim o godz. 13.00
w Poznaniu w niedzielne popołudnie, 24 marca 2013, na Placu Wolności o godz. 13.00
w Gdańsku w piątkowe popołudnie, 5 kwietnia 2013, przy Galerii Manhattan, o godz. 14.00
w Warszawie, w niedzielne popołudnie, 7 kwietnia 2013, przy Hotelu Europejskim na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 13.00

Ideą zabaw Krudów, jest zaktywizowanie do wspólnej, zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i opiekunów, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie. Podczas imprezy nie zabraknie również czasu na poznanie filmowego świata pełnego fantastycznych roślin i zwierząt, wśród których znajdą się m.in. krokopies (skrzyżowanie krokodyla z psem), jaszczujot (skrzyżowanie jaszczurki z kojotem), świnioperz (świnia + nietoperz), myszłoń (skrzyżowanie myszy i słonia) oraz piraniodzioby (latające ptaki-piranie).


Podczas trwania tej niezwykłej podróży, w towarzystwie jaskiniowców, doświadczymy życia pradawnych, zobaczymy jak wykonuje się narzędzia z krzemienia i drewna. Będziemy mieli okazję malować z nimi jaskiniowe wzory, unieść maczugę czy zagrać na rogu bawoła.


Rozdawane będą upominki w postaci książeczek filmowych. W wydawnictwie tym obdarowani znajdą gry i zabawy Krudów przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników. Dzięki temu barwnemu, ulicznemu wydarzeniu poznamy świat animowanej komedii Krudowie, zrealizowanej w studio Dreamworks Animation, w której powstały takie przeboje jak „Shrek”, „Madagaskar”.


Wydarzenie organizowane jest przez dystrybutora filmu Imperial Cinepix. Impreza na charakter otwarty i całkowicie bezpłatny.