Newsy

"Wieczór gier": Wybieramy najlepsze komedie!

Uwaga, będzie wesoło :)

Słuchajcie, macie plany na wieczór? A co powiecie na „Wieczór gier” w Multikinie? Nie rzucajcie kością, nie liczcie na łut szczęścia, nie trzeba! Ta komedia jest jak kalambury na spidzie. Pełna energii, ciętych dialogów i krzywych akcji komedia zaskoczyła mnie przede wszystkim: ciekawą intrygą, pomysłowymi zdjęciami, pulsującą ścieżką dźwiękową i świetnymi kreacjami Jasona Batemana i Rachel McAdams. Zresztą co się będę powtarzał – sprawdźcie moją recenzję. Ale najpierw sprawdźcie moje ulubione komedie z ostatnich lat. 
 
I od razu zaczynam od pewnego fortelu. „Trylogia Cornetto” składa się z trzech filmów, które Edgar Wright zrealizował od 2004 do 2013 roku. Parodia horroru o zombie, satyra na kino akcji, koniec świata jako społeczny komentarz. „Wysyp żywych trupów”, „Hot Fuzz. Ostre psy” i „To już jest koniec” to klasyka brytyjskich komedii z niezapomnianymi rolami Simona Pegga i Nicka Frosta.
 
W 2007 roku Jonah Hill grał nastolatka marzącego o dostaniu się na imprezkę organizowaną przez młodziutką Emmę Stonę. Nie minęła dekada, a tych dwoje ma już status megagwiazd uwielbianych przez widzów, krytyków i oscarową akademię. Na drugim planie Seth Rogen, Bill Hader czy Michael Cera. Oto „Supersamiec”, superkomedia w superobsadzie!
„Idol z piekła rodem” to bez dwóch zdań jedna z najlepszych muzycznych komedii ostatnich lat. Russel Brand jako totalnie nieobliczalna gwiazda rocka, Jonah Hill jako totalnie zagubiony opiekun gwiazdy. Dużo dobrej muzyki, mocno przegięty humor, P. Diddy jako maniakalny wydawca i futrzaste ściany.
Z jednej strony adaptacja popularnego serialu, z drugiej – jego bezlitosna parodia. „21 Jump Street” to wybuchowy diament z 2013 roku. Channing Tatum i Jonah Hill jako dwaj gliniarze pozujący na licealistów to jeden z najlepszych komediowych duetów ostatnich lat.
A oto najlepszy komediowy duet ostatnich lat. Seth Rogen i Rose Byrne to młode małżeństwo toczące sąsiedzką wojnę ze studenckim bractwem pod przewodnictwem Zacka Efrona i Jamesa Franco. Nikt tu nie bierze jeńców, a całości towarzyszą ogłuszające salwy śmiechu. „Sąsiedzi” z 2014 roku to współczesny komediowy klasyk. I te poduszki powietrzne…
„Wieczór gier” już na ekranach Multikina. Bilety dostaniecie w kasach kin, ale i tutaj na stronie, a nawet po rozmowie z naszym chatbotem na Messengerze. Miłego seansu!
Wieczór gier

Wieczór gier

Komedia Od lat: 15 100 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Wieczór gier": Wybieramy najlepsze komedie!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.