Newsy

Więckiewicz odkrył w sobie zwierzę

Czy można zaprzyjaźnić się ze zwierzakiem, któremu podkładało się głos w animacji? Eddie Murphy, dubbingujący Osła w „Shreku”, nie widzi w tym nic dziwnego i zapewnia, że ze swoim bohaterem nad wyraz szybko znalazł wspólny język. A co o takiej znajomości i wcielaniu się w futrzastych, pasiastych i rogatych myślą: Robert Więckiewicz, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Jarosław Boberek, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak i Maciej Musiał, czyli doborowa, polska obsada „Kumby”?

Dowiecie się tego oglądając kolejny klip promujący nową animację twórców hitowej „Zambezii” i nagrodzonego dwoma Oscarami „Króla Lwa”. Typowana przez The Hollywood Reporter do grona animowanych kandydatów do Oscara „Kumba” zagości w kinach 11 października.

Udział w sesji dubbingowej filmu, nawiązującego do najlepszych tradycji kina familijnego spod znaku Disneya (autorem scenariusza jest scenarzysta „Króla Lwa”), dał wszystkim gwiazdom „Kumby” okazję do świetnej zabawy, a widzom pozwoli odkryć swoich ulubieńców w zupełnie nowych, zaskakujących wcieleniach. Głosem tytułowej zebry z ciśnieniem na wypasienie przemówił Maciej Musiał. Partnerują mu serialowi rodzice z „Rodzinki.pl” – Tomasz Karolak, jako waleczny królik, który nakicał już niejednemu drapieżnikowi oraz tradycyjnie boska Małgorzata Kożuchowska, w roli wielkiej sercem i ciałem antylopy.

Wspierać ich będą – Robert Więckiewicz, który odkrywa w sobie drapieżnika w roli lamparta Fango, postrachu całego Czarnego Lądu, a także temperamentna Sonia Bohosiewicz, użyczająca głosu mającej nierówno pod wełną owcy Nory, Joanna Kulig jako zalotna zebra Fifi i Jarosław Boberek, który po mistrzowsku i śpiewająco opanował styl pędziwiatra, przywdziewając pióra postrzelonego strusia Bradleya.

Poza nimi „wypasioną” polską obsadę dopełniają, między innymi: Sławomir Pacek (likaon Skalk), odtwórca roli najsłynniejszego Gala świata w filmie „Asterix na olimpiadzie”, znany też jako Randy z „Uniwersytetu potwornego”. Klaudiusz Kaufman (zebra Nigel), który o dubbingowaniu zebr wie dosłownie wszystko, co udowodnił brawurowo, wcielając się w pasiastego Marty'ego z serii „Madagaskar” oraz Dariusz Błażejewski (zebra Themba), smerf Ważniak z kinowej serii „Smerfy”, odpowiadający też za reżyserię polskiej wersji językowej „Kumby”.        KUMBA / Maciej Musiał
„Mój bohater jest w paski, ale tylko do połowy i ma ciśnienie na wypasienie.”

BRADLEY / Jarosław Boberek
 „Mój bohater to chyba jedyny struś na świecie, który nie chowa głowy w piasek, lecz nosi ją dumnie podniesioną. Ma duszę artysty, a jego największym marzeniem jest wystąpić w balecie, oczywiście w „Jeziorze strusim.” 

MAMA W. / Małgorzata Kożuchowska
„Gram coś pomiędzy antylopą a bawołem. Co do jej przynależności gatunkowej, zdania są dość rozbieżne. W każdym razie Mama W. jest zwierzęciem o wielkim sercu.”

KRÓLIK / Tomasz Karolak
„W animacji „Kumba” zagrałem szalonego królika. Od razu zyskał moją sympatię, bo postanowił wyrwać się z okowów rezerwatu i poprowadzić zwierzęcą rewolucję.”


FANGO / Robert Więckiewicz
„Zagrałem złego lamparta, ale budzi on moją sympatię.”

NORA / Sonia Bohosiewicz
„Jestem zwariowaną owcą, która to bidulka jest zamknięta sama na farmie od wielu, wielu lat. I ma troszeczkę niedobrze poukładane pod sufitem.”

FIFI / Joanna Kulig
„Moja Fifi to najbardziej atrakcyjna i radosna zebra na całej sawannie.” 


KUMBA w kinach od 11 października 2013

 
Źródło: Kino Świat

Shrek Forever

Shrek Forever

93 min

Więcej o filmie
Zambezia

Zambezia

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 80 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Więckiewicz odkrył w sobie zwierzę

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.