Newsy

Więckiewicz o filmie Smarzowskiego "To uderzenie młotem w głowę!"

„Pod Mocnym Aniołem” to wykonane z dużą finezją uderzenie 25-kilogramowym młotem w głowę. I to mi się podoba!” – mówi Robert Więckiewicz i wyznaje, że rola w najnowszym filmie Wojtka Smarzowiskiego wykracza poza wszystko, co zrobił w dotychczasowej karierze.

Wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i o miłości, z imponującą obsadą aktorską (poza Więckiewiczem m.in. Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Jacek Braciak i Julia Kijowska) trafi na ekrany kin 17 stycznia 2014 roku. Dystrybutorem następcy „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” jest firma Kino Świat.


„Propozycja zagrania w tym filmie dotarła do mnie jakieś dwa lata temu. Początkowo daliśmy sobie z Wojtkiem (Smarzowskim) czas, lecz po kolejnym spotkaniu postanowiliśmy, że trzeba to zrobić. I to na sto procent, bez żadnej taryfy ulgowej.” – mówi Więckiewicz. „Od początku zdawałem sobie sprawę z rangi wyzwania. Wiedziałem, że to nie będzie spacer, natomiast powiem szczerze, że skala tego przedsięwzięcia przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Dopiero w momencie zetknięcia się z materiałem przed kamerą, zrozumiałem, że jest to coś, co wykracza poza wszystko, co dotychczas zrobiłem. Udział w tym filmie i ta cała półroczna przygoda były dla mnie czymś więcej niż tylko zagraniem roli.” – wyznaje aktor. 

W „Pod Mocnym Aniołem” Więckiewicz wcielił się w Jerzego, który jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...

Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, menelka, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

 

„Pod Mocnym Aniołem” w kinach od 17 stycznia

 

Źródło: Kino Świat

Drogówka

Drogówka

Dramat Kryminał Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Dramat Od lat: 15

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Więckiewicz o filmie Smarzowskiego "To uderzenie młotem w głowę!"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.