Newsy

"West Side Story" | Zwiastun nowej wersji klasyka

Za kamerą sam Steven Spielberg

  • "West Side Story" to nowa wersja kultowego musicalu
  • Reżyseruje wielokrotny zdobywca Oscara Steven Spielber
  • W Multikinie od 10 grudnia

Nazwanie "West Side Story" z 1961 roku znanym filmem to o wiele za mało. Legendarne dzieło wzięło szturmem kina na całym świecie, zgarnęło aż 10 Oscarów i zdobyło miano najpopularniejszego musicalu w dziejach. Po sześćdziesięciu latach broadwayowski klasyk wraca na ekrany w nowej wersji wyreżyserowanej przez samego Stevena Spielberga. Zobaczcie zwiastun, który aż kipi od emocji!

Dwudziestowieczna historia zakazanej miłości Romea i Julii może poszczycić się wspaniałą obsadą. W filmie występują: Ansel Elgort jako Tony i Rachel Zegler jako María. W pozostałych rolach młodzi i zdolni Ariana DeBose, David Alvarez, Mike Faist, Josh Andrés Rivera, Ana Isabelle. Partnerują im Corey Stoll w roli porucznika Schranka i Brian d’Arcy James jako oficer Krupke. W filmie pojawi się także Valentina grana przez Ritę Moreno, producentkę wykonawczą filmu. Moreno wystąpiła w oryginalnym filmie z 1961 roku i jest jedną z zaledwie trzech artystów na świecie uhonorowanych nagrodami Oscara®, Emmy®, GRAMMY®, Tony® i Peabody.

Nowe "West Side Story" miało zadebiutować w grudniu ubiegłego roku, ale przez światowe zawirowania film trafi na ekrany dopiero w tym roku. Jest na co czekać! Najnowszy musical Stevena Spielberga będziecie mogli obejrzeć w Multikinie od 10 grudnia. To co, widzimy się w Multikinie?