Newsy

"West Side Story" na nowo, czyli NAJCIEKAWSZE FILMOWE MUSICALE

Tańce, śpiewy, swawola

Jeśli za nową wersję kultowego musicalu bierze się Steven Spielberg, to prawdziwym kinomanom trudno ukryć ekscytację. Reżyser uznanych blockbusterów i widowisk, które zachwycały widzów na całym świecie wyraził zainteresowanie projektem już w 2014 roku. Po kilku latach marzenia ziściły się i już w grudniu 2020 obejrzymy nową wersję "West Side Story". Klasyczny musical z 1957 roku opowiadał zainspirowaną "Romeem i Julią" historię o zakazanej miłości dwojga młodych członków konkurencyjnych gangów. Jego słynna kinowa wersja z 1961 zdobyła dziesięć Oscarów i wylansowała wiele przebojów, w tym nieśmiertelne "Somewhere", "America" i "Tonight". Potwierdzono, że najnowsza odsłona "West Side Story" nie zrezygnuje ze znanych piosenek! W obsadzie znaleźli się m.in. Ansel Elgort ("Baby Driver") oraz Rita Moreno, gwiazda oryginalnego filmu sprzed lat. Wersję Stevena Spielberga obejrzymy już w grudniu, a tymczasem zapraszamy Was na przegląd najciekawszych (czyli niekoniecznie najbardziej znanych!) musicali filmowych wszech czasów.

KRWIOŻERCZA ROŚLINA (1986)
Zaczynamy rokendrolowo! Rick Moranis kontra tytułowe zielsko to gwarancja świetnej zabawy. Wybuchowa muzyczna komedia w reżyserii Franka Oza jest żywym dowodem na to, że grozę, przygodę, piosenkę i sporo humoru można z powodzeniem połączyć w bardzo urodziwe żyjątko. Tylko nie dajcie mu urosnąć!
NOC PO CIĘŻKIM DNIU (1964)
Ach, ten początkowy akord…! Rokendrol wciąż nam w duszy gra. To nie był tylko skok na kasę! Bowiem „Noc po ciężkim dniu” Richarda Lestera to nie tylko promocja The Beatles, ale także przezabawna komedia muzyczna i prekursor absurdalnego humoru rodem z Latającego Cyrku Monty Pythona. Czwórka z Liverpoolu kochała abstrakcyjne żarty - to widać i słychać.

LA LA LAND (2016)

Musicale to nierealny świat pełen humoru, szczęśliwych zakończeń i wiecznego szczęścia? Otóż nie zawsze. Damien Chazelle wraz z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem zafundowali nam słodko-gorzką historię pewnego związku, w którym jest miejsce tak na magiczne sekwencje idealnie odwzorowujące najlepsze wspólne chwile, jak i na śmiertelnie poważne, smutne i do bólu prawdziwe momenty rozpadu.

GREASE (1978)
Zakręcony, niegrzeczny i wiecznie młody musical wylansował tyle przebojów, że wybranie jednego graniczy z cudem. Dlatego pójdziemy na łatwiznę i wybierzemy utwór, który kiedyś nasz redaktor Olczyk miał przyjemność niemalże wykonać. Niemalże, bo choć Travolą nie jest, to porządny zaczes ma.

ROCK 'N' ROLL HIGH SCHOOL (1979)

Chwila, mówiliśmy coś o niegrzecznym filmie? "Grease" przy "Rock 'n' Roll High School" to grzeczna uczennica w swetrze i okularach. W tym filmie, dumnie zasilonym przez członków punkowej kapeli The Ramones, dzieci owładnięte rockiem nie chcą się uczyć i niszczą wszystko wokół siebie. Finalnie wysadzają szkołę w powietrze. Punk's not dead!

CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY (2005)
Remake z Deppem zamiast oryginału z Wilderem? Czy my upadliśmy na głowę? Otóż nie. Nic na to nie poradzimy, że mistrzowsko zaaranżowany przez Danny’ego Elfmana „Augustus Gloop” jest utworem upiornie zabawnym i wpadającym w ucho miękką czekoladową nutą. Sam film jest w porządku, ale nowe piosenki brzmią doprawdy znakomicie. 
MIASTECZKO SOUTH PARK (1999)
Ależ to była petarda tych… dwadzieścia jeden lat temu?! Czas szybko leci. „Miasteczko South Park” w Polsce promowała piosenka zespołu Kukiz i Piersi o tym samym tytule, ale na dobry koniec tej listy należy się Wam prawdziwa petarda. Oto Terrance, Philip oraz ich nieśmiertelny klasyk. Miłego dnia!

Na "West Side Story" oraz inne musicale zapraszamy do Multikina!

West Side Story

West Side Story

Musical

Więcej o filmie
Koty

Koty

Musical Od lat: 12 110 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "West Side Story" na nowo, czyli NAJCIEKAWSZE FILMOWE MUSICALE

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.