Newsy

Weekend z Thorem w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in.: „Thor: Mroczny świat” i „Wyścig”. Na widzów czeka też wyjątkowy ENEMEF: Noc Thora 3D.

„Thor: Mroczny świat” to kontynuacja przygód Thora (Chris Hemsworth), który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster (Natalie Portman) i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich. Za kamerą filmu „Thor: Mroczny świat” stanął Alan Taylor („Gra o tron”). Obraz wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Film będzie można także zobaczyć podczas ENEMEF-u Noc Thora 3D. Oprócz premierowej części wyświetlimy „Thora” i „Avengerów”. Szczegóły na stronie.

„Wyścig” to inspirowana faktami opowieść o rywalizacji kierowców Formuły 1, która rozpalała opinię publiczną do czerwoności. Po jednej stronie stał przystojny playboy James Hunt (Chris Hemsworth), po drugiej błyskotliwy Niki Lauda (Daniel Brühl). Mężczyźni konkurowali nie tylko na torze, także w życiu osobistym spychali się poza granice wytrzymałości. Silniejsza od strachu była dla nich tylko żądza wygranej. Za reżyserskim kółkiem „Wyścigu” usiadł Ron Howard („Piękny umysł”), a scenariusz wyszedł spod ręki Petera Morgana („Frost/Nixon”). 

„Kapitan Phillips” to wielowarstwowa opowieść dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Znany z rejestrowania na taśmie filmowej przełomowych wydarzeń reżyser Paul Greengrass („Ultimatum Bourne’a”) w charakterystyczny dla siebie sposób okiem kamery śledzi przypominające dreszczowiec wydarzenia, jednocześnie malując złożony portret efektów globalizacji. W roli tytułowej wystąpił Tom Hanks.

„Bilet na Księżyc” to najnowsza komedia Jacka Bromskiego („U Pana Boga za piecem”). Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby... w Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek - niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali - chce przygotować nieśmiałego brata do życia.

Głównym bohaterem „Wenus w futrze” Romana Polańskiego jest Tomas (Mathieu Amalric), reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda (Emmanuelle Seigner). Wydaje się niewychowana i nieprzygotowana. Gdy Tomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi metamorfozę...

„Największy z cudów” to pełnometrażowy film animowany twórców „Epoki lodowcowej” i „Cristiady” dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta z aniołami i demonami w tle. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kłopotów. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

12 listopada zapraszamy na pokaz opery „Trubadur” Giuseppe Verdiego z legendarnego Teatru Królewskiego w Parmie. Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia nagrania zrealizowanego w październiku 2010 roku specjalnie z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Verdiego.

14 listopada natomiast zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym: The Rolling Stones „Sweet Summer Sun - Hyde Park Live”. Dzień później zaś zapraszamy na Noc Reklamożerców, po raz pierwszy w cyfrowej jakości na ekranach Multikina! Na uczestników tegorocznego pokazu czeka niemal trzysta starannie wyselekcjonowanych reklam z całego świata.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Thor: Mroczny świat

Thor: Mroczny świat

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Weekend z Thorem w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.