Newsy

„Warsaw by Night”: Czego pragną kobiety

Czy człowiek może znaleźć się w kilku miejscach naraz?

Film Natalii Korynckiej-Gruz poświęcony jest uczuciowym perypetiom czterech kobiet szukających bliskości i zrozumienia. Każda z nich ma swój rozdział. Właściwa część danej historii, poprzedzona krótszym lub dłuższym (a raczej mniej lub bardziej wnikliwym) wprowadzeniem, rozgrywa się jednej nocy. Co bardziej spostrzegawczy widzowie rozpoznają popularne miejsca nocnych wypadów warszawiaków, takie jak Pawilony Nowego Światu czy klub nocny Sogo. Kluczowym miejscem dla fabuły jest jednak bar Cuda na Kiju, w filmie występujący pod szyldem Warsaw, w którym bohaterki miną się, ale ich losy nie przetną się, wpływając na siebie, jak losy bohaterów „Zero” Pawła Borowskiego. To zabieg nieistotny dla treści, a jedynie ułatwiający reżyserce prowadzenie narracji, pozwalający przejść płynnie do kolejnej opowieści.

Dwie pierwsze historie są świetne, opowiedziane z pomysłem. Iga (Izabela Kuna) pomaga siostrze (Agata Kulesza) wyjść na prostą po zdradzie, a przy okazji sama robi coś na kształt rachunku sumienia. Helena (Stanisława Celińska) z kolei, wierna jednej miłości do końca życia, wciąż nie może pogodzić się z utratą ukochanego. Obydwa wątki są mocne, bo bezpretensjonalne. Najważniejsze w nich to, co niewypowiedziane; to, co między słowami. Rozdziały numer trzy i cztery to już zupełnie inna bajka. O ile poprzednie wypadają wiarygodnie, o tyle następne są nieco zbyt wydumane. Maja (Roma Gąsiorowska), znudzona pedantycznym i poukładanym chłopakiem (Piotr Głowacki), podrywa w barze nieznajomego (Łukasz Simlat), i daje się porwać chwili. Konsekwencje jej fantazji będą jednak dość zaskakujące, i to nie tylko dla niej. Renata (Marta Mazurek), bohaterka ostatniej części, wraz ze znajomym (znany z „Miasta 44” Józef Pawłowski) ze stolicy wybiera się w miasto. Oboje przeżyją dramatyczne chwile z miłością w roli głównej. Całości drugiego dna ma zaś nadać postać taksówkarza (Piotr Nowak), który każdego pasażera pyta o to samo: czy człowiek może znaleźć się w kilku miejscach naraz?

„Warsaw by Night”, reż. Natalia Koryncka-Gruz, wyst. Izabela Kuna, Joanna Kulig, Roma Gąsiorowska, Łukasz Simlat, Marta Mazurek, Józef Pawłowski, Stanisława Celińska, Marian Dziędziel        

Jerzy Wasowski

 

Warsaw by Night

Warsaw by Night

Komedia Dramat Od lat: 15 102 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Warsaw by Night”: Czego pragną kobiety

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Agnieszka

Agnieszka

13.02.2015, 09:55:59

nie polecam. stata pieniędzy.

kasia

kasia

12.02.2015, 09:52:24

Klapa klapa klapa !!!!

Ania

Ania

11.02.2015, 12:09:57

Beznadzieja! Nudy i nie polecam!!