Newsy

W oczekiwaniu na kolejnego Bonda

Filmy z początku 2022 roku ze szpiegami w roli głównej

Ostatnia część przygód agenta 007 opuszcza ekrany kin i pozostawia widzów w niepewności, co dalej stanie się z tym światem i tą postacią. Choć zakończenie Nie czas umierać jasno stawia kropkę w  historii Daniela Craiga w tej roli, rozpoczętą w 2006 roku przez film Casino Royale, pojawia się wiele spekulacji, szczególnie względem nowego aktora (a może nowej aktorki) wcielającego (lub wcielającej) się w postać Jamesa Bonda. Jak na razie brak jakichkolwiek oficjalnych danych, co sprawia, że jeśli chodzi o następny film z serii, możemy być pewni jednego – trzeba będzie na niego jeszcze długo poczekać.

Tymczasem James Bond to nie jedyny szpieg na świecie, ani też jedyny w służbie Jej Królewskiej Mości. Już na samym początku 2022 roku czekają nas produkcje, w których intrygi będą liczne, napięcie gęste i szybko rosnące, a najlepsi agenci spróbują zapobiec światowym spiskom. Zapraszamy do Multikina na udział w najtajniejszych z tajnych misji.

Kings’s Man: Pierwsza Misja (premiera 5 stycznia)

Oto początki pierwszej niezależnej agencji wywiadowczej, Kingsman. Zanim jej członkowie o pseudonimach Rycerzy Okrągłego Stołu zasiedli na zapleczu sklepu krawieckiego, brytyjski arystokrata, jego syn i dwójka oddanych im ludzi musieli zmierzyć się jednym z największych konfliktów w dziejach – I Wojną Światową. Gdy głowy państw miotały się i posyłały swoich ludzi na front bezsensownej wojny, to ta mała grupka ludzi działała potajemnie, by odmienić losy świata. King’s Man: Pierwsza misja to również zbiór najlepszych brytyjski aktorów, z Ralphem Finnesem na czele, nieoczekiwane zwroty akcji oraz widowiskowe sceny akcji i walki, w których bohaterowie dosłownie tańczą, a kamera tańczy wokół nich.

355 (premiera 14 stycznia)

Jeśli tajni agenci z organizacji szpiegowskich z całego świata muszą połączyć siły, to wiedz, że coś się dzieje. Najpewniej chodzi o zagrożenie natury ogólnoświatowej. Tak powstaje 355 – grupa składająca się z agentek z różnych wywiadów: amerykańskiego, brytyjskiego, chińskiego, niemieckiego i kolumbijskiego. W rolach głównych najlepsze aktorki: Jessica Chastain, Penélope Cruz, Diane Kruger, Lupita Nyong'o i Bingbing Fan. Na pewno nie zabraknie akcji.

Gra fortuny (premiera 1 kwietnia)

Guy Ritchie powraca do komedii szpiegowskiej z przytupem. As brytyjskiego wywiadu i jego ekipa werbują największego gwiazdora Hollywood, by pomógł im udaremnić transakcję sprzedaży supernowoczesnej broni, która zagraża światu. Będzie bardzo śmiesznie, bardzo brytyjsko i będzie Jason Statham w głównej roli, czyli jeśli chodzi o Guya Ritchie, to wszystko jest na swoim miejscu. W roli złoczyńcy – cudowny Hugh Grant. Humor, akcja i szpiegowska intryga. Warto czekać.

Kingsman: Pierwsza Misja

Kingsman: Pierwsza Misja

Akcja Od lat: 15 131 min

Więcej o filmie
Nie czas umierać

Nie czas umierać

Akcja Sensacyjny Od lat: 15 163 min

Więcej o filmie
355

355

Akcja Thriller Od lat: 15 123 min

Więcej o filmie
Gra fortuny

Gra fortuny

Akcja Kryminał

Więcej o filmie