Newsy

W napadzie szału chciał pobić Andrzeja Chyrę

W napadzie szału chciał pobić Andrzeja Chyrę. A po wszystkim usłyszał, że… każdy chciałby mieć takiego przyjaciela jak on! Uwielbiany przez widzów i doceniany przez krytyków Arkadiusz Jakubik powraca na ekrany i tłumaczy, dlaczego zdecydował się na rolę w „Carte blanche”.

„To film, który absolutnie afirmuje życie. Z kina będziecie państwo wychodzić z ładunkiem optymizmu i pozytywnego nastawienia” – rekomenduje aktor.

„Carte blanche” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Film wszedł do kin w miniony piątek, z miejsca stając się najchętniej oglądaną premierą tygodnia w Polsce. W roli głównej wystąpił Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”), wspierany przez plejadę gwiazd, na czele z Arkadiuszem Jakubikiem. Choć trudno w to uwierzyć, jest to dopiero pierwszy wspólny występ pary utytułowanych aktorów.

„W filmie gram Wiktora, najlepszego przyjaciela głównego bohatera – Kacpra. To postać bardzo ludzka, mająca swoje za uszami. Rola, jakich w kinie szukam” – mówi Jakubik. „W pamięci utkwił mi komplement, który otrzymałem po premierze „Carte blanche”. Usłyszałem, że zagrałem bardzo fajnego przyjaciela, jakiego każdy chciałby mieć. Od razu skojarzyło mi się to z filmem „Chce się żyć”, gdzie grałem ojca i wtedy również kilka osób mówiło mi, że życzyłoby sobie posiadać takiego tatę.”

„Carte blanche” to kawał historii o woli życia. Paradoksalnie po raz kolejny trzeba było opowieści o osobie niepełnosprawnej, byśmy zrozumieli, że najważniejsze wartości, jakie posiadamy, to nasze zdrowie i życie. Jestem przekonany, że z kina będziecie państwo wychodzić z ładunkiem optymizmu i pozytywnego nastawienia” – dodaje aktor.


„Carte blanche” w kinach od 23 stycznia 2015

Carte Blanche

Carte Blanche

Dramat obyczajowy Od lat: 15 106 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do W napadzie szału chciał pobić Andrzeja Chyrę

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Omar Baba

Omar Baba

08.02.2015, 11:09:28

A jak się ma tytuł tego newsa do zawartości tekstu? Otóż - nijak.

lucy

lucy

28.01.2015, 22:03:05

super film,warty zobaczenia