Newsy

Vivat różnorodność!

Zapraszamy na film „Paskudy. Uglydolls” i zajęcia przed seansem

Paskudne jest… cudne!

Barwne szmacianki, z których każda jest wyjątkowa… Miłe, bystre, pełne radości i spontaniczne… a jednak wykluczone ze świata idealnych lalek, wpisujących się w kanon Instytutu Doskonałości i trafiających pod opiekę dzieci. Wiodą więc spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie.

Tak właśnie wygląda świat Paskud, póki w małej zadziornej Moxy nie narodzi się ambicja, by odkryć drogę w dziecięce objęcia. Pierwszym etapem wyprawy jest eleganckie, symetryczne i ograniczane wieloma regułami miasto lalek idealnych. Jak Paskudy odnajdą się w tym obcym i nieprzyjaznym miejscu? I do czego doprowadzi nagłe zetknięcie się dwóch tak odmiennych zabawkowych światów?

Jeszcze zanim do pochwały wyjątkowości przekonają dziecięcą publiczność przygody pełnych pozytywnej energii i afirmacji Paskud, młodzi widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak bardzo oni sami różnią się między sobą doświadczeniami i upodobaniami. Uczestnicy ok. półgodzinnych zajęć poprzedzających seans wspólnie zadadzą sobie pytanie:

Czy to możliwe, że tak się lubimy właśnie dlatego, że się… różnimy?

Różnorodność okaże się zatem ważną cechą otoczenia, sprawiającą, że świat jest ciekawy i bogaty. Omawianie tematu podobieństw i różnic będzie okazją do wzięcia udziału w rozmaitych aktywizujących działaniach. Mali widzowie zastanowią się nad swoimi zainteresowaniami i emocjami, wytężą wzrok, poszukają wizualnych skojarzeń, ale i przekonają się, jak dużo miłych słów znają. Wspólne rozwiązywanie zadań będzie punktem wyjścia do rozmów na ważne tematy, które przypomną dzieciom, że – choć to wygląd często decyduje o pierwszym wrażeniu – warto doceniać przede wszystkim piękno wewnętrzne. Czy uczniowie potrafią to zrobić? Podczas spotkania będą mieli okazję, by się o tym przekonać!

Salę kinową, po zajęciach, a przede wszystkim, po seansie napełniającego optymizmem i wiarą w siebie filmu, mali widzowie opuszczą z przekonaniem, że są wyjątkowi i że o tę wyjątkowość warto dbać.

Jeśli są Państwo zainteresowani pokazem poprzedzonym zajęciami, zachęcamy do kontaktu z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych.

Paskudy. Uglydolls

Paskudy. Uglydolls

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 88 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Vivat różnorodność!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.