Newsy

Twórcy „Najlepszego” spotkali się z młodzieżą w Poznaniu

- Ty też tak masz – Jerzy Górski, bohater filmu biograficznego Łukasza Palkowskiego, rozbrajająco odpowiada na pytanie licealistki dotyczące powracających „demonów”. Dziewczyna uśmiecha się i potakująco kiwa głową. – Ale pokażcie mi człowieka, który nie ma problemów. Któremu coś nad uchem nie podpowiada: nie rób tego, zrób tamto. Chętnie mu pogratuluję!

W obecnym życiu – człowiek sukcesu, trener, wychowawca, zwycięzca wielu ekstremalnych zawodów triathlonowych, wspaniały motywator. W poprzednim wcieleniu – narkoman uzależniony od heroiny, człowiek wycieńczony i złamany przez los. O tym, co dało mu determinację, by zerwać z nałogiem i przekuć słabość w siłę, opowiadał młodzieży na dwóch spotkaniach w Multikinie 51 w Poznaniu.

- Czy ma Pan czasem ochotę dać sobie w żyłkę? – pyta jeden z uczestników. Sala wybucha nerwowym śmiechem. Po chwili cisza. – Teraz ćpam życie, jestem uzależniony od życia. I od wolności. Życzę Wam tego samego – odpowiada Górski i już wszyscy wiedzą, że podobne prowokujące pytania słyszał w życiu nie raz. Młodzież słucha go jak zahipnotyzowana. 800 osób na dwóch salach z wypiekami na twarzy obserwuje tego niesamowitego człowieka, który po kilkunastu latach narkomanii stanął na nogi i wspiął się, jak w nierealnej baśni, na najwyższe szczyty.

Podczas spotkań przewijało się nazwisko Marka Kotańskiego, który dał Górskiemu inspirację do życia i do wolności – pojęcia, które Górski odmienia we wszystkich przypadkach. Jest jednak wdzięczny nie tylko legendarnemu założycielowi Monaru.

- Podziękujcie osobom, które siedzą tu koło mnie – wskazuje palcem na zajmujących sąsiednie fotele Krzysztofa Szpetmańskiego, producenta filmu, oraz Kamilę Kamińską, odtwórczynię głównej roli. -Podziękujcie im, że chcieli opowiedzieć wam historię jakiegoś narkomana. – No, tylko nie „jakiegoś” – ripostuje Szpetmański, a sala ponownie zanosi się serdecznym śmiechem.

Spotkania odbyły się 15 listopada, po specjalnych, przedpremierowych pokazach dla szkół, zorganizowanych przez Zespół Edukacji Multikina we współpracy z dystrybutorem filmu, firmą Mówi Serwis Dystrybucja.

Najlepszy

Najlepszy

Najlepszy

Najlepszy

Najlepszy

Najlepszy

Biograficzny Od lat: 15 109 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Twórcy „Najlepszego” spotkali się z młodzieżą w Poznaniu

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.