Newsy

Turboślimak, Agenci i Metallica w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in.: „Turbo” i „Agenci”.

Twórcy takich kinowych hitów, jak „Madagaskar”, „Kung Fu Panda” i „Krudowie” zapraszają na nową animację w 3D. „Turbo” to historia ślimaka, który marzy o zostaniu gwiazdą wyścigów. Zaczyna realizować to pragnienie, gdy w wyniku dziwnego wypadku nabiera superprędkości. Dzięki przyjaciołom uświadamia sobie, że wielki sukces nigdy nie jest zasługą jednostki. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Antoniego Pawlickiego, Jarosława Boberka i Grzegorza Małeckiego.

Denzel Washington i Mark Wahlberg w filmie akcji Baltasara Kormákura („Kontrabanda”) - zrealizowanym na podstawie scenariusza Blake’a Mastersa i serii komiksów BOOM! Studios - wcielają się w Bobby’ego i Stiga, którzy prowadzą interesy z niejakim Papim Greco, królem narkotykowym z Meksyku. Żaden z bohaterów nie ma jednak pojęcia, że jego partner ukrywa prawdziwą tożsamość. Sytuacja komplikuje się, gdy napadają na bank, a w skrytkach depozytowych znajdują więcej pieniędzy niż powinni.

„Najlepsze najgorsze wakacje” to pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Sundance komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów „Spadkobierców” Nata Faxona i Jima Rasha. Nieśmiały nastolatek Duncan (Liam James) jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z nowym partnerem mamy Trentem (Steve Carell). Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że chłopak sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciaga go jednak szalony pracownik aquaparku (Sam Rockwell).

27 września zapraszamy na wyjątkowy ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni. Każda z części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych. Będzie można zobaczyć między innymi: całkowicie inne rozpoczęcie „Drużyny Pierścienia”, dłuższe wątki dotyczące postaci drugoplanowych: Boromira, Faramira i Galadrieli, czy scenę z koniem Theodreda, która tłumaczy cudowne odratowanie Aragorna.

3 października zachęcamy do wybrania się na operę Arrigo Boito „Mefistofeles”, rozpoczynającą sezon operowy w San Francisco. Opera napisana została do libretta według „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Prapremiera odbyła się 5 marca 1868 roku w La Scali w Mediolanie. „Mefistofelesa” będzie można zobaczyć na żywo w dziesięciu wybranych kinach sieci Multikino.

Między 4 a 10 października będziemy zaś wyswietlać musical „Metallica Through the Never” Nimróda Antala („Kontrolerzy”). Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu Metallici młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan) dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach. W każdą sobotę i niedzielę września o godz. 10.30 będziemy wyświetlać m.in.: „Truskawkowe Ciastko” i „Dinopociąg”.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Turbo

Turbo

Animowany Od lat: b.o. 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Turboślimak, Agenci i Metallica w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Glana

Glana

27.09.2013, 20:55:50

Już nie mogę się doczekać ,,Metallica'' :D