Newsy

„Turbo”: Ślimak wyścigowy

Historia ślimaka, który w wyniku wypadku nabiera superszybkości.

„Turbo” to najnowsza animacja ze studia DreamWorks Animation, które zrealizowało takie hity jak „Madagaskar”, „Kung Fu Panda”, czy „Krudowie”. Bohaterem filmu jest ślimak, który z całego serca pragnie wygrać wyścig Indy 500. Jego marzenie zaczyna nabierać realnych kształtów, gdy w wyniku zwariowanego wypadku zyskuje superszybkość - od tej pory potrafi rozpędzić się do trzystu kilometrów na godzinę. Turbo wraz z bratem Czetem, ceniącym sobie ponad wszystko bezpieczeństwo, trafiają do centrum handlowego. Tam poznają Ślimaki Wyścigowe, których skorupy przypominają samochody rajdowe. Dzięki nim bohater zrozumie, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy sam zapał, potrzebni są także przyjaciele.

Reżyser David Soren opisuje „Turbo” jako połączenie filmu o superbohaterach z kinem akcji: „Równie ważne jest to, że to opowieść o czarnym koniu. Początkowo nikt nie wierzy, że Turbo może osiągnąć sukces, a jednak ten mały ślimak dzielnie stawia czoło wszystkim przeciwnościom losu i nie poddaje się, póki nie spełni marzeń”. Pomysł na „Turbo” narodził się blisko dziesięć lat temu: „Szukałem inspiracji w najbliższym otoczeniu - u rodziny i przyjaciół. Mój synek od małego uwielbiał samochodziki, miał na ich punkcie bzika. Siłą rzeczy stałem się domorosłym specem od wyścigówek. Pewnego dnia zauważyłem, że ślimaki zjadają nam pomidory w ogródku. Nie wiem czemu, ale nagle pomyślałem o samochodzikach. W mojej głowie zaczął kiełkować pomysł na historię o wolnych ślimakach i szybkich wyścigówkach...”, wyjawia Soren. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Antoniego Pawlickiego, Jarosława Boberka i Grzegorza Małeckiego. Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

„Turbo”, reż. David Soren, głosu użyczyli m.in.: Antoni Pawlicki, Jarosław Boberek, Grzegorz Małecki, Andrzej Blumenfeld, Krzysztof Banaszyk, Jakub Szydłowski, Krzysztof Szczerbiński, Robert Rozmus, Joanna Kwiatkowska-Zduń

Jerzy Wasowski

Turbo

Turbo

Animowany Od lat: b.o. 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Turbo”: Ślimak wyścigowy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.