Newsy

„Trzej muszkieterowie 3D”: Wszyscy za jednego...

To kolejna ekranizacja klasycznej powieści przygodowej z gatunku płaszcza i szpady Aleksandra Dumasa. Klimat jest ten sam. Zmieniła się tylko otoczka.

W przeciwieństwie do chociażby poprzednich dwóch filmów o muszkieterach, w głównych rolach tym razem nie zostali obsadzeni znani szerszej widowni aktorzy. W górującego siłą nad resztą kompanów Portosa, wcielił się znany z drugoplanowych ról w „Thorze” i „Księdze ocalenia” Irlandczyk Ray Stevenson. Pobożnego Aramisa zagrał Walijczyk Luke Evans („Tamara i mężczyźni”). Postać sprytnego Atosa wykreował Anglik Matthew Macfadyen, czyli Pan Darcy z „Dumy i uprzedzenia”. A D’Artagnana – wschodząca gwiazdka, Amerykanin Logan Lerman („Percy Jakckson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”). Ten fakt niczego jednak filmowi nie ujmuje. Ba, nowe twarze dodają mu świeżości. Pozostałe role to już natomiast sprawdzona marka: cyniczny Kardynał Richelieu to Christoph Waltz („Bękarty wojny”), zabójczo piekna Milady De Winter – Milla Jovovich („Resident Evil”), a zapatrzony w siebie Buckingham - wreszcie nie rażący sztuczną grą Orlando Bloom.

„Trzej muszkieterowie 3D” to film dla tych, którzy w głębi serca pozostają wciąż dziećmi. Dla tych, którzy uwilebiają przygodę i bohaterów wychodzących z każdej opresji bez szwanku i do tego w dobrym stylu. A nasi bohaterowie powyższe kryteria spełniają. Panowie trochę powalczą, trochę pożartują. Pomiędzy unikiem, a ciosem zawsze rzucą jakąś zabawną uwagę. A chwilę pózniej zasiądą do wina. Gdy jednak przyjdzie do walki na śmierć i życie, nie okażą przeciwnikowi litości. Największym atutem filmu Paula W.S. Andersona („Resident Evil”) są z pewnością pojedynki, na czele ze spektakularnym finałem na sterowcach. No i oczywiście, lekki i przyjemny klimat, jak na film z gatunku płaszcza i szpady przystało. A otwarte zakończenie zapowiada co najmniej drugą część.

„Trzej muszkieterowie 3D”, reż. Paul W.S. Anderson, wyst. Logan Lerman, Matthew Macfadyen, Luke Evans, Ray Stevenson, Milla Jovovich, Christoph Waltz, Orlando Bloom, Mads Mikkelsen

Jerzy Wasowski

Thor

Thor

Od lat: 12 130 min

Więcej o filmie
Trzej Muszkieterowie 3D

Trzej Muszkieterowie 3D

Akcja Przygodowy Romans Od lat: 12 110 min

Więcej o filmie
Thor: Mroczny świat

Thor: Mroczny świat

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Trzej muszkieterowie 3D”: Wszyscy za jednego...

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Romek

Romek

23.10.2011, 21:47:11

Warty obejrzenia i pewnie zrobią drugą część, wnioskując z zakończenia filmu.

eh

eh

23.10.2011, 00:07:50

CO TO ZA BILET "KUPON S3D" ?

Xx.Dotykowa.xX

Xx.Dotykowa.xX

21.10.2011, 17:26:00

Superrr film. ;** Orlando jest śliczny :*