TOP Multikino

TOP | Ranking PIOSENEK z filmu „Król Lew”

To będzie trudny wybór…

Czy czujecie już ten ryk nostalgii? W najnowszym odcinku TOP Multikino wrócimy do beztroskich lat dzieciństwa! Czekaliśmy, czekaliśmy no i proszę - Król Lew nareszcie wrócił do kin w zupełnie nowej, fotorealistycznej wersji. Czegoś takiego na wielkim ekranie jeszcze nie oglądaliśmy – sprawdźcie moją recenzję, jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie wrażenie zrobił film na osobie, która zna animowaną bajkę na pamięć i swoje wypłakała w sali kinowej ćwierć wieku temu. Cóż, jestem coraz starszy, ale nieśmiertelne piosenki ze ścieżki dźwiękowej nigdy się nie zestarzeją. Dlatego postanowiłem dokonać niemożliwego i stworzyć ranking utworów z oryginalnego „Króla Lwa”. Zaczynamy!
Miejsce piąte to „Pieśń o miłości”. Wiecie, jestem facetem, więc takie tam umizgi mnie za bardzo nie ruszają, ale hej – nie mogę odmówić tej piosence genialnej aranżacji. Plus Timon i Pumba jako grecki chór? Miodzio! Ciekawostka: miłość dotychczas rosła wokół nas nocą, ale w nowej wersji ta piosenka śpiewana jest… w dzień.
W nowym „Królu Lwie” Skaza niestety nie śpiewa, że „przyjdzie czas”, tylko że „da nam znak”, a trochę szkoda – żądny władzy lew to jeden z najciekawszych czarnych charakterów Disneya. Na szczęście zawsze możemy sobie przypomnieć oryginalną wersję. Ktoś zna jakiś lepszy „numer złoczyńcy” od Disneya?
No i panowie Timon i Pumba, a kto inny! I już się nie martw, aż do końca swych dni – nie ma to jak wyluzowany, zabawny numer i jednocześnie pieśń przewodnia wszystkich wyrzutków. Świetny polski dubbing tylko dodaje uroku temu kultowemu przebojowi. Zaledwie trzecie miejsce? A co tam, „Hakuna matata”.
Miejsce drugie to piosenka mojej młodości. Jako zodiakalny Lew mocno utożsamiałem się z Simbą i też strasznie chciałem być dorosły. Wyszło jak wyszło, ale kolorowa ucieczka Simby i Nali przed Zazu to wciąż genialny przykład idealnego połączenia muzyki, tekstu i obrazu. W tym przypadku polska wersja wyraźnie góruje nad oryginalną, co zauważyli nawet Amerykanie. Sprawdźcie komentarze pod filmem!

Wschodzące słońce, zaśpiew i wszystko jasne. Czy jakakolwiek inna piosenka mogła znaleźć się na pierwszym miejscu? Swoją drogą „piosenka” to za mało powiedziane. „Krąg życia” jest hymnem, symbolem „Króla Lwa” i podkładem do jednej z najlepszych, a już na pewno najbardziej wzruszających czołówek w historii kina.

Zgadzacie się z moimi wyborami? Macie swoje pomysły? Tak czy siak, dajcie znać w komentarzach. Sprawdźcie też wersję wideo tego zestawienia na naszym YouTube’owym kanale. Do zobaczenia w Multikinie!
Król Lew

Król Lew

Familijny Przygodowy Od lat: 6 118 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | Ranking PIOSENEK z filmu „Król Lew”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Michał

Michał

20.07.2019, 17:43:55

This land.