TOP Multikino

TOP: „Ptaki nocy” i inne epickie ekipy

Harley i ferajna

Pora na fantastyczną rozróbę! Cześć, witajcie w kolejnym zestawieniu TOP Multikino! Dzisiaj będzie pełno wartkiej akcji i dobrego towarzystwa. Spodziewajcie się też mniejszej lub większej dozy szaleństwa. Jeśli mielibyśmy oceniać film po tytule, to mamy przed sobą film roku! „Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”) – to brzmi dumnie, prawda? Tak samo dumna jest tytułowa bohaterka, w którą ponownie wcieliła się Margot Robbie. Harley zerwała z Jokerem i postanowiła się usamodzielnić. Ale w Gotham nie ma ani chwili spokoju, więc nasza bohaterka wpada w kolejne tarapaty. A potem jeszcze w kolejne. A potem pojawiają się hieny. Na ekranie zobaczymy wiele postaci z komiksów DC. Czarnymi charakterami będą Roman Sionis, znany także jako Czarna Maska oraz psychopatyczny Victor Zsasz. Po stronie Harley staną Łowczyni, Czarny Kanarek i Renee Montoya. A co na to wszystko Batman? Kogo obchodzi Batman! Przyszedł czas na Harley i jej fantastyczną ekipę! Z tej właśnie okazji w dzisiejszym odcinku przyjrzymy się innym mniej lub bardziej wariackim grupom indywiduów, które – chcąc nie chcąc – muszą ze sobą współpracować. No to jedziemy. Uważajcie na pagórki i spoilery!
No, za daleko to nie odjechaliśmy, bo na początek warto wspomnieć o „Legionie samobójców”. W tym filmie Margot Robbie debiutowała w roli Harley Quinn, a partnerowali jej między innymi Will Smith jako Deadshot i Jared Leto jako Joker. Tytułowy Legion to zgraja superprzestępców rzuconych na samobójczą misję. Legioniści nie są w ogóle ze sobą zgrani, co dla kilku z nich kończy się raczej nieciekawie. Ale docinają sobie szczerze i potrafią finalnie zachować się jak zespół. Jaki zespół? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.
Prosto z drugiego końca wszechświata, gdzie zamiast detektywów rządzą cuda, przybywają do nas oni! Miłośnicy słownych przekomarzanek, fajnych ciuchów, ciągłego wpadania w kłopoty oraz – oczywiście – ziemskiej muzyki z lat 70. XX wieku. Oto „Strażnicy galaktyki”, czyli zbieranina pajaców, w skład której wchodzą między innymi gadający szop, drzewo, narcystyczny mięśniak i zielonoskóra wojowniczka; wiecie, córka tego gościa, co kiedyś pstryknął palcami i wszystkich trafił szlag. Jakim cudem ta ekipa dwa razy uratowała galaktykę, to ja nie wiem.
Jak się okazuje, zawsze można trafić gorzej. DMX rymował, że „X gon give it to ya”, ale skład X-Force to się raczej nie popisał. Jednakże czemu tu się dziwić, skoro za zebranie i wyszkolenie tej ferajny wziął się jeden i niepowtarzalny Deadpool? Nasz pyskaty najemnik dobrze wie, że jest bohaterem komediowego komiksowego widowiska dla dorosłych, ale chyba nawet on nie przewidział, że jego pieczołowicie zebrany skład zanim tak naprawdę zacznie łobuzowoć, to skończy przerobiony na mielonkę. I nawet śliczne buźki znanych aktorów tu nie pomogły. 
A tym z kolei się powiodło, chociaż – uwaga, wcześniej już ostrzegałem, ale teraz będzie naprawdę potężny spoiler! Kto nie widział, ten ucieka w nadświetlną! – zwycięstwo miało swoją cenę. Cała dość przypadkowo złożona załoga statku „Łotr 1” oddała życie za tzw. Sprawę. Wykradzenie planów Gwiazdy Śmierci to w końcu nie przelewki, a bez tego heroicznego czynu nie mielibyśmy „Gwiezdnych wojen”. Grupka to była zacna: imperialny zdrajca, rebeliancki zabójca, cyniczny robot, fanatyk Mocy itd. Choć polegli, to nie zawiedli.
Proszę państwa, no ja nie mam słów. Na koniec ekipa wszystkich ekip, czyli największe gwiazdy kina akcji lat 80. we współczesnej produkcji. „Niezniszczalni 2” to jedyny film, w którym widzimy, jak Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Bruce Willis i Chuck Norris dzielą jedną scenę i robią totalną, ostateczną rozwałkę. Z taką zgrają zabijaków nie ma żartów. Łezka się w oku kręci, gęba sama się śmieje. Zaiste, niezniszczalni są ci panowie.
Na „Ptaki nocy (i fantastyczną emancypację pewnej Harley Quinn”) zapraszamy (rzecz jasna!) do Multikina. Dajcie znać w komentarzach, czy się wybieracie. Do zobaczenia!
Harley Quinn: Ptaki nocy

Harley Quinn: Ptaki nocy

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 109 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP: „Ptaki nocy” i inne epickie ekipy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Magda

Magda

18.03.2020, 13:52:07

Polecam