TOP Multikino

TOP | (Prawie!) wszystkie twarze JOKERA

Joaquin Phoenix i reszta.

Śmiech to zdrowie… prawda? Bohaterem naszego dzisiejszego TOP-zestawienia jest Joker, arcywróg Batmana i bodajże najsłynniejszy komiksowy złoczyńca w historii popkultury. A cały ten ambaras z okazji premiery filmu o genezie księcia zbrodni z miasta Gotham. „Joker” zdobył nie tylko serca widzów i krytyków, ale i główną nagrodę na legendarnym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Tak, ten film jest naprawdę dobry – sprawdźcie naszą recenzję, by przekonać się, dlaczego ta produkcja z pewnością stanie się klasykiem.

Tym razem w tytułową rolę wcielił się Joaquin Phoenix, który "odstawił przed kamerą mistrzowski aktorski stand-up i pozostaje tylko mieć nadzieję na puentę w postaci co najmniej nominacji do Oscara”, że zacytujemy naszego recenzenta. Ale Phoenix nie jest ani pierwszym, ani ostatnim aktorem, który zagrał Jokera. Przypomnijmy sobie, kto wcześniej rozrabiał w Gotham na kinowym ekranie. A że skupimy się na kinie, to odpuszczamy sobie chociażby telewizję – ale serdecznie pozdrawiamy Marka Hamilla (głos Jokera w kultowym "Batman Animated Series") i Camerona Monaghana (Jerome/Jeremiah z serialu "Gotham"). Panowie zrobili świetną robotę! Tymczasem, wracając do tematu… Oto (prawie) wszystkie twarze Jokera!
Mamy rok 1966. Cesar Romero odmawia zgolenia swoich kultowych wąsów, więc Joker debiutuje na wielkim ekranie z owłosieniem twarzy przykrytym białą farbą. Jaki Joker, taki cały film, czyli dzisiaj klasyczna już farsa o fenomenalnym tytule „Batman zbawia świat”.
Między wygłupem a sadyzmem balansował Jack Nicholson w „Batmanie” Tima Burtona. Gangster Jack Napier naraził się przełożonym i po mało przyjemnym spotkaniu z Człowiekiem-Nietoperzem wylądował w kadzi pełnej chemikaliów. Efekty uboczne: biała skóra, zielone włosy i kuku na muniu.
Żarciki i gadżety? Gdzie tam! Joker w wersji Heatha Ledgera z filmu „Mroczny rycerz” to agent chaosu, który uwielbia patrzeć, jak świat płonie. Ten psychopata o cierpkim poczuciu humoru uważa siebie i Batmana za dwóch świrów, którzy będą ganiać się bez końca. Świetna kreacja, która być może wpędziła aktora do grobu oraz przyniosła mu pośmiertnego Oscara.
Zach Galifianakis zagrał w trylogii „Kac Vegas”, a później wcielił się w animowanego Jokera w LEGO® BATMAN: FILM”. Reżyser „Kac Vegas”, Todd Philips, teraz zrealizował „Jokera”. Coś tutaj na pewno jest na rzeczy. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Tak wiele pytań.
Purpurowe lamborghini, tatuaż na czole, gangsterska stylówa… Joker w kreacji Jareda Leto dostał oburzająco mało czasu ekranowego w „Legionie samobójców”, ale mimo wszystko dał się zapamiętać jako szalony, zimny drań, który zamiast posłać dowcip posyła kulkę w łeb. 
Joker” czeka już na Was w Multikinie, a my czekamy na Wasze komentarze - czekaliście na ten film? Jakiego złoczyńcę zobaczylibyście na wielkim ekranie w kolejnej produkcji od studia DC? Dzięki i do zobaczenia!
Joker

Joker

Dramat Od lat: 15 122 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | (Prawie!) wszystkie twarze JOKERA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.