TOP Multikino

TOP | „Playmobil. Film” i inne produkcje o ŻYWYCH ZABAWKACH

Będzie epicko!

Ach, gdyby tak można było być zabawką... choć przez jeden dzień! W dzisiejszej TOP-ce znowu pobawimy się zabawkami. Ostatnio na ekranach gościliśmy Chudego, Buzza i resztę, a teraz pora przenieść się do świata Playmobil - zupełnie jak Marla i jej brat Charlie. Młody wciąż opowiadał o magicznej krainie, siostra nie chciała tego słuchać, a teraz oboje się tam przenieśli i w swoich zabawkowych wcieleniach muszą postarać się wrócić do ludzkiej postaci. „Playmobil. Film” jest szaloną animowaną komedią nastawioną przede wszystkim na rozśmieszenie widza w każdym wieku. Ale to nie jedyny film, w którym zabawki okazują się być żywe. Mam dla Was jeszcze kilka przykładów – w tym jeden bardzo nieoczywisty. Ale zacznijmy od początku.

„Playmobil” zdaje się czerpać garściami z formuły filmu „Lego Przygoda”. I tam, i tu dziecięca wyobraźnia potrafi zdziałać cuda. Humor jest także podobny, ale nic dziwnego – tak to jest, gdy bawi się klockami.

To naturalne skojarzenie – żywe zabawki? Oczywiście „Toy Story”! Na naszych ekranach wciąż możecie obejrzeć czwartą część perypetii zabawek, które w tajemnicy przed ludźmi żyją, mają uczucia, marzenia i smykałkę do wpadania  w tarapaty. A w pakiecie także dużo uśmiechu i wzruszeń.

Za dzieciaka szalałem za tym filmem, bo ożywały w nim zabawki, z którymi sam spędzałem dużo czasu! Ludziki rodem z „G.I. Joe”, fajne potworki i dużo akcji wziętej żywcem z „Gremlinów”. Czego chcieć więcej? Na dokładkę „Mali żołnierze” mają też bardzo fajny fabularny zwrot akcji.

Kolejny film z kategorii „kiedyś w świetlicy nam puścili i kazali oglądać”. Tym razem na ekranie, za pomocą tajemniczej szafeczki, ożywa kilkucalowa figurka Indianina. Tak zaczyna się świetna historia o trudach małej wielkiej przyjaźni. 

I na dobry koniec obiecany bardzo nieoczywisty przykład, czyli… Chucky! Tak! Przecież Chucky jest zabawką, która ożyła, więc idealnie nadaje się do naszego zestawienia. A że Chucky jest także krwiożerczą istotą z serii horrorów? Oj tam, szczegóły…

Macie jakieś swoje ulubione… zabaweczki? Dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia na „Playmobil. Film” w Multikinie!

Playmobil. Film

Playmobil. Film

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 99 min

Więcej o filmie
Toy Story 4

Toy Story 4

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 100 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | „Playmobil. Film” i inne produkcje o ŻYWYCH ZABAWKACH

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.