TOP Multikino

TOP | "Piłsudski" i inne NAJCIEKAWSZE role BORYSA SZYCA

Marszałek silnym kelnerem?

Borys Szyc ucieka ze szpitala psychiatrycznego i napada na pociąg. A czemu nie? W najnowszej TOP-ce przyjrzymy się najciekawszym rolom jednego z najciekawszych polskich aktorów. Oczywiście to wszystko z okazji premiery niekonwencjonalnej filmowej biografii pt. Piłsudski”. W rolę Ziuka, przyszłego marszałka Polski, wcielił się bohater niniejszego tekstu, czyli Borys Szyc. Angaż nieoczywisty, ale bardzo udany. Sprawdźcie naszą recenzję „Piłsudskiego”. A tymczasem przed Wami pięć najciekawszych – bo niekoniecznie najlepszych! – ról Borysa Szyca. Zapraszamy!
Zimna wojna i udział Borysa Szyca to nie tylko świetne selfiaki z Hollywood, ale także bardzo złożona kreacja partyjnego aparatczyka, który okazuje się być po prostu człowiekiem: pracownikiem systemu, którego jednak nie dało się do końca złamać. 
„Co ku*wa, lej tę colę i streszczaj się, Silnemu chce się pić!” Rola dresiarza o duszy poety to jeden z najmocniejszych elementów „Wojny polsko-ruskiej”. Film pełen chaosu, gubienia wątków, ale warto choć na chwilę wpaść w ten narkotyczno-alkoholowy sen o potędze.
Testosteron, jeden z największych polskich kinowych przebojów, to w głównej mierze zbiór męsko-męskich rozmów o męskich sprawach. Kreacja kelnera Tytusa, specjalisty od podrywania, odsłoniła dotąd skrywany komediowy potencjał Borysa Szyca. 
Albert to przebojowy więzień, który chyba o wiele lepiej czuje się za kratkami, niż na wolności. Grający Alberta Borys Szyc to z kolei aktor, który najlepiej czuje się w nieoczywistych rolach. To właśnie rola w „Symetrii” pozwoliła aktorowi wypłynąć na szerokie wody kinematografii.
Hola hola, spokojnie! Zanim chwycicie widły i pochodnie, to dajcie mi się wytłumaczyć. Rola Borysa Szyca w produkcie filmopodobnym pt. „Kac Wawa” to przykład bardzo złego wyboru podjętego w bardzo złym momencie życia. Ale to także dowód tego, że nawet z największego gnoju można się podnieść, oczyścić i dalej robić swoje.
A w ramach dodatku na koniec TOP-ki rola z filmu, który wciąż... czeka na swoją premierę. Ale jakże nie wykorzystać tej sytuacji, skoro w „Piłsudskim” Borys Szyc gra postać, w którą w „Legionach” wciela się Jan Frycz? Sam Szyc w „Legionach” występuje w roli rotmistrza Zbigniewa Dunina-Wąsowicza. 
"Piłsudski" wjeżdża triumfalnie na ekran Multikina już w piątek 13 września. Do zobaczenia na seansach!
Piłsudski

Piłsudski

Biograficzny Historyczny Od lat: 13 108 min

Więcej o filmie
Legiony

Legiony

Historyczny Od lat: 13 139 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | "Piłsudski" i inne NAJCIEKAWSZE role BORYSA SZYCA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.