TOP Multikino

TOP | Najzabawniejsze Godzille świata

Czyli Godzilla nie zawsze serio.

Król Potworów powraca! Godzilla znowu wyłania się z morskich odmętów, by przypomnieć wszystkim, że to on jest prawowitym władcą naszej planety. Nasza dzisiejsza TOP-ka została zainspirowana monstrualną premierą widowiska „Godzilla 2: Król potworów”. Film jest mroczny, posępny i apokaliptyczny, ale… nie zawsze tak było. Wiele poprzednich filmów z Godzillą miewało bardzo… hmm… specyficzne momenty. Przygotowałem pięć scen, które mogą doprowadzić Was do przeróżnych stanów: od niekontrolowanego chichotu do radosnej histerii. Porzućmy więc hiperrealistyczne poważne podejście na rzecz totalnego szaleństwa!

Zaczynamy od szóstego filmy z Godzillą, który jakimś cudem nosi tytuł „Inwazja potworów”. W jednej z tych ciekawszych scen Rodan i Godzilla odpierają atak nikczemnego Króla Gidory (czyżby spoiler z „Godzilla II: Król potworów”, w którym także występują te stwory?). To, co następuje później, zapisało się w annałach kinomanów jako „zwycięski taniec Godzilli”. Koniecznie oglądajcie do końca!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób potwory się ze sobą komunikują? Może Was zaskoczę, ale kaiju po prostu… rozmawiają. I tyle. Nic więcej. Zobaczcie zresztą sami, co się wyrabia w filmie „Godzilla kontra Gigan”.

O, to jest ciekawa kwestia. Nikt tak do końca nie wie, czy stwór z filmu „Godzilla” z 1998 roku, to na pewno był faktycznie nasz stary dobry znajomy Godzilla. Rozmiar nie ten, wygląd nie ten i jeszcze to uwielbienie dla tuńczyka… Nie wiem, kochani, nie wiem. Kuriozum? Może tak. Ale na pewno nie Godzilla. Tym razem amerykańscy naukowcy się nie popisali.

Ok., wiem co sobie myślicie – Co to do hedory jest?! Otóż jest to druga forma Króla Potworów z niezwykle poważnego, ale i efektownego filmu „Shin Gojira”. Jak widzicie, nawet z takim… dziwnym wyglądem Godzilla potrafi narobić bałaganu. Swoją drogą niektórzy fani uważają, że ten potworek jest… słodki. No faktycznie, to chyba te oczka milutkie.

Kończymy najsłynniejszą z najdziwniejszych scen w historii Godzilli. Już sam film „Godzilla kontra Hedora” jest dość specyficzny ze swoimi psychodelicznymi wstawkami, ale to, co właśnie oglądacie… Tego nie da się zapomnieć. Kto powiedział, że Godzilla nie umie latać? No kto?! 

No dobrze, kończymy to wariactwo. Zapraszamy Was do Multikina na całkowicie poważny i dość normalny film „Godzilla 2: Król potworów”. Do zobaczenia!

Godzilla II: Król potworów

Godzilla II: Król potworów

Akcja Familijny Przygodowy Od lat: 13 132 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | Najzabawniejsze Godzille świata

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.