Newsy

TOP | NAJPOPULARNIEJSZE piosenki z filmów DISNEYA

Mamy moc kolorowych wiatrów!

No to dzisiaj sobie pośpiewamy! Witajcie w kolejnym zestawieniu TOP Multikino! Coś u nas ostatnio dużo muzyki. Tydzień temu były klimaty hip-hopowe, a dzisiaj zajmiemy się animowanymi musicalami. A to wszystko oczywiście z okazji premiery pewnego bardzo, bardzo wyczekiwanego filmu. Przed wami najnowsza propozycja Disneya, czyli „Kraina lodu 2”. Oto kontynuacja bezsprzecznie jednego z największych megahitów w historii kina, a do niedawna nawet najbardziej dochodowego filmu animowanego. Oryginalna „Kraina lodu” zainspirowała twórców musicalu na Broadwayu, stała się kanwą parków rozrywki, natchnęła rzeszę cosplayerów, a nie zapominajmy o piosenkach! Niezliczona ilość coverów zalała YouTube, a dzieciaki umilały popołudnia swoim rodzicom śpiewając im raz po raz, że „ulepimy dziś bałwana”. I właśnie dlatego w dzisiejszym TOP Multikino ranking najpopularniejszych piosenek z filmów Disneya. A że najpopularniejszych, a nie najlepszych, to nie wziąłem pod uwagę swojego widzimisię, tylko to, co sam zaobserwowałem na imprezach czy podczas karaoke. No, szykujcie gardła – zaczynamy!

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą! Dla wszystkich spragnionych coachingu Disney przygotował mocarną pieśń motywacyjną. „Zrobię mężczyzn z was” pochodzi z filmu „Mulan” i idealnie sprawdza się nie tylko podczas treningów, ale także przy kończeniu projektów po dedlajnie albo przy nocnej przebieżce do autobusu w podejrzanej okolicy. W przyszłym roku na ekrany wejdzie fabularna wersja „Mulan”, w której podobno… nie będzie piosenek. Skandal!

Mniej więcej tak lubiliśmy się przez lata witać ze znajomymi: „Bonjour! Bonjour! Bonjour, bonjour, bonjour!” I to właściwie… tyle! Dobrze wiem, że tytułowa piosenka z „Pięknej i Bestii” w wykonaniu pani Imbryczkowej bardziej kojarzy się  z tą animacją, ale w świadomości mojego otoczenia jednak bardziej zapisała się piosenka Belli. Uroczy  numer z samiusieńkiego początku „Pięknej i Bestii” nie tylko świetnie przedstawia charakter naszej bohaterki, ale także zapoznaje nas z malowniczym francuskim miasteczkiem i wprowadza w baśniowy klimat. No i najważniejsze: wspomniane kultowe „bonżur”! 

Nieważne, czy najbliżsi prezentują nowego robota kuchennego, świeżo adoptowanego czworonoga czy nowonarodzone dziecko. Zawsze prędzej czy później ktoś weźmie takie maleństwo na ręce i podniesie je pod sufit wyśpiewując „Nants ingonyama bagithi Baba”. Tak, „Hakuna Matata” weszło do potocznego języka. „Pieśń o miłości” jest piękna i, cóż, jest hitem. Ale to „Krąg życia” podnosi włoski na ciele, wzbudza dreszcze i momentalnie przenosi nas do radosnej krainy lat dziecinnych. No i ten początek, który świetnie sprawdza się jako okrzyk podczas wykonania różnych codziennych i nie do końca codziennych czynności. 

No cóż, spodziewaliście się tego, prawda? Oto piosenka, która stała się fenomenem i głosem pokolenia - także tego najmłodszego. "Mam tę moc" to - rzecz jasna żartobliwie ujmując - zmora wszystkich rodziców, którzy sześć lat temu chcąc, nie chcąc wysłuchiwali kolejnych i kolejnych wykonań tego utworu. YouTube pękał w szwach od coverów, a numer aranżowano na wiele rozmaitych sposobów. Wersje symfoniczne, metalowe, a capella czy wersje rodem z ośmiobitowych gier: wszyscy czuli, że faktycznie mają tę moc.

Kończymy utworem, bez którego nie może obejść się żadne karaoke, żadna impreza, żaden późny spacer w poszukiwaniu kolejnego przystanku oraz żadne spotkanie koleżanek z podstawówki. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie zawył na cały głos pytając: "Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc?". Edyta Górniak zaśpiewała tę piosenkę tak dobrze, że przyćmiła oryginalną amerykańską wersję. Wybieracie się gdzieś w ten weekend? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na swojej drodze spotkacie "Kolorowy wiatr".

Kraina lodu 2” czeka na Was w Multikinie. Do zobaczenia!

Kraina lodu 2

Kraina lodu 2

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 103 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | NAJPOPULARNIEJSZE piosenki z filmów DISNEYA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.