TOP Multikino

TOP | "Kurier" i inni POLSCY HEROSI

Rodzimi superbohaterowie

On nie potrzebował peleryny, by zostać superbohaterem! Już dziś na nasze ekrany wchodzi „Kurier”, najnowszy film Władysława Pasikowskiego – niesamowita opowieść o Janie Nowaku-Jeziorańskim, który podczas II wojny światowej z narażeniem życia przemycał tajne dane z i do okupowanej Polski. Jeśli chcecie poznać naszą opinię na temat „Kuriera”, to przeczytajcie recenzję Możecie też obejrzeć recenzję w wersji wideo - zaraz pod tym akapitem. A tymczasem… z okazji premiery filmu o kurierze Janie Nowaku przygotowaliśmy dla Was zestawienie innych polskich produkcji o rodzimych superbohaterach.

Zaczynamy od… przyszłości! Już 8 listopada na ekrany Multikina wejdzie „Piłsudski”. Nie spodziewajcie się gadających głów i klasycznej biografii – twórcy filmu zapowiadają widowisko pełne... scen akcji. Zobaczymy między innymi przyszłego marszałka napadającego na pociąg. Nie wiemy jak wy, ale my już nie możemy się doczekać! 

Kurier

Nazywał się Strong. Jack Strong. A tak naprawdę Ryszard Kukliński. Dla niektórych zdrajca, a dla większości bohater, który za swój patriotyzm zapłacił bardzo wysoką cenę. W 2014 roku świetny, trzymający w napięciu film poświęcił mu nie kto inny, jak Władysław Pasikowski - twórca "Kuriera".

Andrzej Wajda także stworzył film o polskim herosie. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” przedstawia historię człowieka, który walczył o Polskę wolną od komunizmu - w tej roli niezawodny Robert Więckiewicz. Rewolucjonista z sumiastym wąsem, którego supermocą są lapsusy językowe? Nawet jeśli nie chcecie, to musicie zobaczyć ten film!
W filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” tytułowa postać na superherosa kreowana jest już na plakacie – wyraźnie zainspirowanym posterem promującym „Casino Royale”. Popiełuszko niczym James Bond? Czemu nie? 
Zestawienie kończymy filmem o smutnym rozdziale naszej historii, ale za to z protagonistą, który zasługuje na miano prawdziwego polskiego superbohatera. „Generał Nil” opowiada o zaszczuciu, niesprawiedliwości, ale też o czystym patriotyzmie i miłości do ojczyzny. Na dokładkę ŚWIETNA rola Olgierda Łukaszewicza.
Na „Kuriera” do Multikina zaprasza Was Piotrek. Do zobaczenia na seansie!
Kurier

Kurier

Sensacyjny Od lat: 12 114 min

Więcej o filmie
Piłsudski

Piłsudski

Biograficzny Historyczny Od lat: 13 108 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | "Kurier" i inni POLSCY HEROSI

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.