TOP Multikino

TOP | HELLBOY i inni piekielnie rogaci goście

Fajnie jest mieć rogi

Czujecie spaleniznę? Hellboy wraca na ekrany w nowym niegrzecznym wydaniu, które spodoba się wszystkim fanom filmów „Deadpool” i „Venom”! Jak dobrze, że ten czerwonoskóry demon walczy po naszej stronie. Jest pyskaty, ma nieźle dopakowaną kamienną łapę i zajmuje się tępieniem wszelkiego demonicznego tałatajstwa. W głównej roli David Harbour, który – wybaczcie fani tego aktora – aparycją pasuje idealnie do roli twardziela prosto z piekła (dosłownie!). A skoro dzisiaj premiera „Hellboya”, to dlatego ja zapraszam na ranking kinowych rogatych bohaterów, od których nie mogliśmy odwrócić wzroku. Zaczynamy!

Na początek, trochę przewrotnie, pierwsze filmowe wcielenie Hellboya, czyli piekielnie dobry Ron Perlman jako tytułowy demoniczny heros w filmach „Hellboy” i „Hellboy: Złota armia”. Cechy szczególne: sarkazm i zamiłowanie do cygar. 

Uciekajcie, głupcy! Balrog z „Władcy pierścieni” jest wielką, wkurzoną i na dodatek magiczną bestią, której uległ nawet wielki czarodziej Gandalf. Że co? Że niby spoiler? No bez przesady, ten film ma niemal 20 lat. Poza tym w „dwójce” Gandalf wraca. No co?!

Tim Curry jest genialny. Swoją demoniczną aparycją pasuje do piekielnych przedstawicieli. Takich jak np. obecny na ekranie miły Władca Ciemności z filmu „Legenda”. Przepiękny uśmiech, prawda? Nie dziwne, że Curry później wcielił się w klauna Pennywise’a…

Święty Mikołaj jest spoko i grzeczne dzieci go kochają, ale wiecie, że istnieje też ktoś, kto zajmuje się tymi wszystkimi niegrzecznymi dziećmi? Na imię ma Krampus i lepiej, by z waszego komina nie wylazł. Oto świąteczne kino dla całej rodziny…

A na koniec Bestia z „Pięknej i bestii”. Żart! Chodzi oczywiście o tytułowego fauna z arcydzieła Guillermo del Toro. „Labirynt Fauna” to mroczna baśń z równie mrocznym bohaterem. W stwora z gracją wcielił się Doug Jones.

"Hellboy” na ekranach Multikina już od 12 kwietnia. Zapraszam serdecznie! Do zobaczenia w Multikinie!

Hellboy

Hellboy

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 121 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | HELLBOY i inni piekielnie rogaci goście

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.