TOP Multikino

TOP | GRUDNIOWE PREMIERY W MULTIKINIE - część PIERWSZA

Jak zima, to do kina

Grudzień zaczynamy od mocnego uderzenia – rzecz jasna chodzi o mocne uderzenie rakietą tenisową w żółciutką piłeczkę i posłanie jej w stronę przeciwnika. Genialny strateg czy ojciec-terrorysta? „King Richard. Zwycięska rodzina” opowiada o Richardzie Williamsie, którego córki, Serena i Venus, wyrosły na gwiazdy tenisa. Ten film wyciśnie z Was pot, łzy i jeszcze więcej łez. Czy Will Smith po raz trzeci zgarnie nominację do Oscara? Tego dowiemy się za jakiś czas, a na razie możecie wpaść do Multikina i obejrzeć film o facecie, który miał plan i go zrealizował. To zupełnie jak ja, bo przygotowałem dla Was kolejną TOP-kę. Przed Wami najlepsze premiery pierwszej połowy grudnia. Zaczynamy!

  • 3 GRUDNIA

Kultowa seria gier doczekała się zupełnie nowego filmu. „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” to dość wierna ekranizacja dwóch pierwszych części przerażającego cyklu. Odwiedzimy dom na odludziu pełen zombie i komisariat - także pełen zombie! Staniemy twarzą w twarz z przerażającymi lickerami, rozwiążemy kilka zagadek, trochę postrzelamy. Ot, typowy weekend w Raccoon City. 

"Lokatorka" to dramat sensacyjny inspirowany sprawą śmierci warszawskiej aktywistki Jolanty Brzeskiej. Film odsłoni kulisy funkcjonowania i działania tak zwanej mafii reprywatyzacyjnej. To w wyniku jej działań mieszkańcy wielu kamienic z dnia na dzień stracili dach nad głową. Niektórzy zapłacili cenę najwyższą z możliwych. Walka z układem nie jest prosta. Zapraszamy na to mocne, aktualne kino.

A teraz dwie propozycje idealne na rodzinny wypad do kina. Na początek historia o tym, że człowiek też może sobie… polatać. Chłopiec z chmur, czyli Thomas, kocha gry wideo i nie cierpi spędzać wakacji z dala od komputera. Jedno słodkie pisklę później i nasz bohater decyduje się na szalony pomysł - podniebną podróż z Norwegii do Francji wraz ze swoimi ptasimi przyjaciółmi. Nie macie lęku wysokości, prawda?

Z kolei tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Clifford. Wielki czerwony pies to kinowa wersja przygód tytułowego niesamowitego zwierzaka. Przerośnięty psiak sporo namiesza w życiu swojej pańci, ośmioletniej Emily. Jakby tego było mało, niezwykły czworonóg przyciąga uwagę nikczemnego naukowca. Nie wiem jak Wam, ale mnie się wydaje, że całość zapowiada się na hau-tastyczną przygodę!

  • 10 GRUDNIA

Kochają, tańczą, czasem się pobiją – i robią tak już od 60 lat. Teraz przyszła pora na odświeżenie legendarnego filmu. Za nową wersję West Side Story wziął się sam Steven Spielberg. Oryginał zgarnął aż 10 Oscarów i stał się jednym z najsłynniejszych musicali w historia kina. Jak będzie tym razem? Czy Papcio Steve sobie poradzi? Jak zabrzmi nowe „Tonight”? Premierę przełożono o cały rok, ale czas oczekiwania właśnie dobiegł końca. Zapraszamy na śpiewający powrót do lat 50.

A jeśli wolicie lata 90. na polskim osiedlu, to w takim razie zapraszamy na Powrót do tamtych dni. Film zaczyna się trochę jak nostalgiczna wyprawa do młodzieńczych czasów – szlajanie się z kumplami, vibowit zlizywany z dłoni, wygłupy przy domofonie, grasowanie w wypożyczalni kaset wideo i tak dalej. A jednak całość szybko zamienia się we wzruszający dramat o walce z uzależnieniem od alkoholu. Świetne kreacje aktorskie, dobre zdjęcia i mocny przekaz – bolesne, potrzebne kino.

Zrobiło się nieco ponuro, więc na koniec mam dla Was komediową perełkę, która udowadnia, że na polskim filmie też można śmiać się do rozpuku. Biały potok to kameralna opowieść o dwóch małżeństwach i jednym nieporozumieniu, które wywraca ich życie do góry nogami. Dialogi aż iskrzą od ciętych tekstów, a dowcip wykracza tu daleko poza rzucanie mięsem i pusty rechot. Polski widz, zakochany chociażby w hiszpańskim czy francuskim humorze, nareszcie może solidnie pośmiać się także na rodzimej produkcji

Na pierwszą połowę najlepszych grudniowych hitów wybierzecie się do Multikina. Do zobaczenia!

Biały potok

Biały potok

Komedia obyczajowa Od lat: 15 79 min

Więcej o filmie
Clifford. Wielki czerwony pies

Clifford. Wielki czerwony pies

Familijny Od lat: 6 96 min

Więcej o filmie
RESIDENT EVIL: WITAJCIE W RACCOON CITY

RESIDENT EVIL: WITAJCIE W RACCOON CITY

Akcja Horror Od lat: 15 107 min

Więcej o filmie
Lokatorka

Lokatorka

Dramat Sensacyjny Od lat: 15 120 min

Więcej o filmie
Chłopiec z chmur

Chłopiec z chmur

Familijny Przygodowy 114 min

Więcej o filmie
West Side Story

West Side Story

Musical Od lat: 13 156 min

Więcej o filmie
Powrót do tamtych dni

Powrót do tamtych dni

Dramat Od lat: 15 109 min

Więcej o filmie
King Richard: Zwycięska rodzina

King Richard: Zwycięska rodzina

Dramat Biograficzny Sportowy Od lat: 13 144 min

Więcej o filmie