TOP Multikino

TOP | Filmy ANIMOWANE, które POKOCHALIŚMY

Najlepsze bajki dla małych i dużych

Jak zdefiniować dobry film animowany? Wiadomo, że musi mieć dobrą, angażującą fabułę, a i nie zaszkodzi, by całość robiła także wrażenie na poziomie technicznym. Dodatkowo dla nas, polskich widzów, liczy się także to, by dana bajka miała świetny dubbing: taki, który nie przegina ani w stronę nadmiernej "dorosłości" (zaczepki, odzywki balansujące na granicy wulgaryzmów), ani nie popada w infantylne tony sprowadzając wszystko do słodkich głosików. Jednym zdaniem dobry film animowany to taki, który w równym stopniu podoba się najmłodszym widzom, jak i ich opiekunom. Ostatnio gościliśmy na ekranach wiele produkcji, które wspinają się na szczyt animowanej formy. Oto pięć bajek, które nas zachwyciły!

TOY STORY 4

Jakim cudem ten film jest taki dobry? Już trzecia część, definitywnie zamykając niektóre wątki, porażała dojrzałym podejściem do tematu dorastania i nikomu nawet nie śniło się, że Pixar mógłby  stworzyć jeszcze lepsze dzieło. Tymczasem zeszłoroczne "Toy Story 4" to animowana perełka tym razem ucząca nas samodzielności i podejmowania decyzji. Zabawki dosłownie odkryły większy świat i jednocześnie zrozumiały, że mogą od swojego cudacznego, magicznego życia wymagać więcej. Świetne kino, w dodatku technicznie doskonałe.

SPIDER-MAN UNIWERSUM

Dożyliśmy czasów, w którym najlepszym filmem o Człowieku-Pająku jest... animowane widowisko. "Spider-Man Uniwersum" to prawdziwa petarda i uczta dla wszystkich wielbicieli komiksów. Twórcy postanowili na nieskrępowaną wyobraźnię i zabawę tematem wielu wymiarów, który na kartach historyjek obrazkowych pojawia się nader często, zaś w kinowych produkcjach bywa pomijamy. Dzięki temu zabiegowi Spider-Meni z wielu światów spotykają się i razem walczą ze wspólnym wrogiem ku uciesze zachwyconej publiczności.

LEGO® BATMAN: FILM

Komiksowi bohaterowie mają szczęście do filmów animowanych. Bruce Wayne dostał i skierowany do dorosłego widza "Batman: Zabójczy żart", jak i przeznaczony dla całej rodziny "LEGO® BATMAN: FILM". To szalona animowana komedia, miejscami parodiująca przygody Mrocznego Rycerza, ale częściej składająca hołd kilkudziesięcioletniemu dziedzictwu tej fascynującej postaci. Nieważne czy preferujecie swojego Batmana kiczowatego, pląsającego szalonym tańcu, czy poważnego jak diabli o chropowatym głosie - "LEGO® BATMAN: FILM" przypadnie wam do gustu.

ZWIERZOGRÓD

Co robi Disney, jeśli akurat nie wypuszcza w świat kolejnej historii o księżniczce albo następnej aktorskiej przeróbki znanej bajki? Tworzy takie cudeńka, jak "Zwierzogród" - niemal pozbawioną piosenek (!) historię kryminalną (!!) o śledztwie, które zaintryguje także dorosłych wielbicieli kina sensacyjnego (!!!). W rolach głównych urocza posterunkowa Judy Hopps, której królicze korzenie nie przeszkadzają we współpracy z szemranym lisem Nickiem Bajerem. A w tle wielka polityka, wiele nawiązań, które uradzą głównie dojrzałego widza i cała masa mięciutkich, pięknie animowanych zwierzaków.

COCO

Na koniec absolutnie przecudowne dzieło - rozśpiewane, zabawne i bardzo, ale to naprawdę bardzo wzruszające. Za każdym razem podczas finału mam gulę w gardle i z trudnością powstrzymuję łzy. "Coco" jest przesiąknięte meksykańskim klimatem, a podróż do świata zmarłych pozwoliła twórcom na popuszczenie wodzy fantazji i wprowadzenia wielu świetnych gagów. Nie jestem największym fanem animowanym musicalu i wolę, gdy postacie gadają, a nie śpiewają, ale piosenki w "Coco" są niesamowite chwytliwe i po prostu dobre. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego bodajże najlepszego filmu od wytwórni Pixar, to koniecznie nadróbcie zaległości.

Na najlepsze filmy animowane zapraszamy do Multikina! Do zobaczenia!