TOP Multikino

TOP | Dwayne Johnson vs Jason Statham, czyli “Hobbs i Shaw” w akcji!

Są szybcy i bardzo wściekli.

Dwayne Johnson i Jason Statham łączą siły na bocznym torze serii o rodzinie Doma Toretto w filmieSzybcy i wściekli: Hobbs i Shaw. Najnowsza część cyklu to wybuchowe kino akcji łączące nieprawdopodobnie szalone samochodowe akrobacje z porządnym ulicznym mordobiciem. Pretekst jakiś jest, bo chodzi o cyberbezpieczeństwo, losy świata i takie tam – ale dobrze wiemy, o co tu naprawdę chodzi: to po prostu porządna rozrywka, a na jej pierwszym planie aktorski, i nie tylko, pojedynek dwóch kinowych gigantów. Przypomnijmy sobie ich najlepsze role. No to gaz do dechy!
Zaczniemy od Dwayne’a Johnsona. Jego najlepiej oceniany występ to rola… dubbingowa w „Vaianie”, czyli animowanym hicie Disneya. Johnson idealnie wciela się w trochę narcystycznego półboga Mauiego. Cóż, pewnie to była dla niego… drobnostka. 
Jason Statham zachwycił krytyków bardzo autoironiczną i naprawdę zabawną rolą pewnego tajnego agenta w prześmiewczej komediiAgentka. Jego bohater, Rick Ford, opowiada niestworzone historie o szpiegowskim fachu, ale dziwnym trafem to zawsze on wpada w największe tarapaty.  
Jedną z najzabawniejszych i najbardziej charakterystycznych ról Johnsona jest ta z filmu Jumanji: Przygoda w dżungli. Dystans do siebie, niesamowity talent komediowy i naturalna charyzma – mam nadzieję, że w nadchodzącej kontynuacji Dwayne znowu pokaże, na co go stać (i że będzie lepiej całować, patrz: filmik).
Statham nie tylko potrafi solidnie przywalić, ale także naprawdę nieźle wciela się w role twardzieli o złotym sercu. Dobrym tego przykładem jest Angielska robota, czyli brytyjski kryminał opowiadający o prawdziwym, niezwykle zuchwałym napadzie na bank. Przy okazji rzadki przykład Stathama z owłosieniem na głowie.
Kończymy na wspólnym występie obu panów w bodajże najlepiej ocenianej części serii „Szybcy i wściekli”. W „siódemce” Statham jest pełnoprawnym złoczyńcą, którego powstrzymać – za wszelką cenę – pragnie Johnson. Aż trudno sobie wyobrazić, że najnowszej części panowie muszą współpracować!
Wybieracie się na „Hobbsa i Shawa”? Dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze oczekiwania. Do zobaczenia w Multikinie!
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Akcja Od lat: 13 136 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | Dwayne Johnson vs Jason Statham, czyli “Hobbs i Shaw” w akcji!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.