TOP Multikino

TOP | „Dumbo” i inne FILMY DISNEYA

Nowe wersje klasycznych animacji.

Na ekrany Multikino ponownie wleciał słonik Dumbo za sprawą najnowszej wersji klasycznej animacji – tym razem w aktorskiej wersji. Tegoroczna propozycja Tima Burtona jest luźną adaptacją zarówno kultowego animowanego oryginału, jak i książki, która w 1941 roku zainspirowała Walta Disneya. „Dumbo” z pewnością mocno nas wszystkich wzruszy, a co doroślejszych widzów zachwyci także obsadą – Michael Keaton, Colin Farrell, Danny DeVito, Alan Arkin, Eva Green… Opowieść o słoniątku, które umiało latać jest ponadczasowa i od dekad bawi rodziny na całym świecie. Od jakiegoś czasu kultowe studio Disneya odświeża swoje klasyki i proponuje widzom nowe podejście do swoich animowanych bajek. Przed seansem „Dumbo” postanowiłem podzielić się z Wami nie tylko moimi ulubionymi remakami, ale także wspomnieć o kilku produkcjach, które dopiero wejdą na ekran. Zaczynamy!

Księga dżungli” z 1994 roku to pierwszy aktorski remake Disneya i jednocześnie jeden z pierwszych filmów, które miałem okazję oglądać w kinie. Łezka się w oku kręci, ale… jakie to było brutalne! 😲

„101 dalmatyńczyków” z 1996 to bardzo porządna „przeróbka”, ale z pewnością film nie zostałby tak dobrze zapamiętany, gdyby nie demoniczna kreacja Glenn Close w roli Cruelli!

Czarownica” z 2014 jest nie tyle remakiem, ale raczej luźną wariacją na temat „Śpiącej królewny”. W filmie obserwujemy wydarzenia z animowanego hitu z perspektywy Diaboliny, w którą brawurowo wcieliła się Angelina Jolie.

Znowu „Księga dżungli”? Tak! Kolejny remake, tym razem zrealizowany niemal w całości za pomocą efektów specjalnych, to wierna adaptacja klasycznej animacji i jednocześnie niesamowita nostalgiczna podróż.

„Piękna i bestia” to wyjątkowo wierna przeróbka, która może pochwalić się bardzo imponującymi kostiumami i scenografią. Nie zapominajmy o Luke Evansie, który fenomenalnie zagrał aroganckiego Gastona.

Zaczynamy spoglądać w przyszłość! Najszybciej, bo już w maju, obejrzymy aktorskiego „Aladyna”. Tym razem w roli niebieskiego dżina sam Will Smith!

A już w lipcu prawdziwa bomba – nowy „Król Lew”! Mam ciarki już podczas pisania tytułu filmu, to co dopiero będzie się dziać w kinie? Zwiastun wygląda olśniewająco, a muzyka przywołuje wspomnienia pierwszych kinowych przeżyć…

Zestawienie kończymy filmem, o którym  na razie wiemy niewiele  - nowa wersja „Mulan” jest dopiero w fazie produkcji i nie widzieliśmy dotąd nawet krótkiego fragmentu filmu. Premiera dopiero w marcu 2020 roku, więc na razie musimy zadowolić się zwiastunem klasycznej animacji...

Na „Dumbo” do Multikina zaprasza Was Piotrek. Do zobaczenia na seansie!

Dumbo

Dumbo

Familijny Od lat: 6 106 min

Więcej o filmie
Aladyn

Aladyn

Familijny Przygodowy Musical Od lat: 7 128 min

Więcej o filmie
Król Lew

Król Lew

Animowany Od lat: b.o. 90 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | „Dumbo” i inne FILMY DISNEYA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.