TOP Multikino

TOP DISNEY | Najpiękniejsze historie miłosne

Miłość rośnie wokół nas

Co znajdziemy w niemal każdej bajce ze studia Walta Disneya? Piękne piosenki? Zabawne teksty? Świetną animację? Oczywiście, ale w dziełach kultowego studia przede wszystkim liczą się przepiękne historie miłosne. Czy w filmach rysunkowych, czy tworzonych na komputerze, czy wreszcie w produkcjach fabularnych - miłość rośnie wokół nas. Disneyowskie pary to nie tylko księżniczki i książęta. Macie swoich faworytów? Dajcie nam znać w komentarzach! Tymczasem przed Wami pięć naszych ulubionych historii miłosnych z filmów Disneya!

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA i KSIĄŻĘ 

Zaczynamy od... samego początku! "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" z 1937 roku to pierwszy pełnometrażowy film Disneya. Historia naszych bohaterów nie jest skomplikowana - oni się poznają i zakochują w sobie, ona zapada w magiczny sen, a on budzi ją swoim pocałunkiem. Królewna i Królewicz mogą być wreszcie razem. Czasami proste rozwiązania są najlepsze. Polska premiera filmu odbyła się w 1938 roku. W poniższym fragmencie przykład cudownego przedwojennego dubbingu. Można się zakochać...! 

JAKE i NEYTIRI

Rdzenna mieszkanka + najeźdźca z daleka = WNM i niekoniecznie chodzi nam tutaj o "Pocahontas". Także w kultowym widowisku science-fiction "Avatar" mieliśmy przykład nie tyle międzynarodowej, ile nawet międzyplanetarnej miłości, która przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu. Jake to człowiek, były marine, który trafia na odległą Pandorę. Neytiri jest księżniczką ludu Na'vi zamieszkującego rzeczoną planetę. Tych dwoje różni niemal wszystko, ale łączy ogromne uczucie. Już wkrótce zobaczymy dalszy ciąg tej historii!

SIMBA i NALA

W młodości Simba był niefornym lwiątkiem, a Nala to zaręczona z nim malutka lwica. Nieoczekiwana śmierć ojca sprawia, że Simba na dłuższy czas znika. Po jakimś czasie już dorosłe lwy trafiają na siebie i szybko okazuje się, że "miłość rośnie wokół nas". Simba i Nala nadrabiają stracony czas, a dumny lew, zmotywowany przez ukochaną, postanawia odbić królestwo z łap uzurpatora. Hamletowskie klimaty w kultowej bajce "Król Lew" są obecne zarówno w jej animowanej, jak i fabularnej wersji, a lwia miłość wzrusza w każdej odsłonie.

CHUDY i BOU

I zabawki mogą kochać, nawet jeśli do końca nie zdają sobie sprawy. Na przestrzeni czterech filmów z serii "Toy Story" szeryf Chudy i pastereczka Bou mają się ku sobie, ale żadne z nich nie jest do końca pewne swojego uczucia. W "trójce" Bou zupełnie znika i dopiero "Toy Story 4" pozwoliło dojrzeć relacji dwóch zabawek. Niczym w komedii romantycznej Chody i Bou ciągle mijają się ze swoimi oczekiwaniami i deklaracjami, by w finale postanowić razem zwiedzać przepastny świat. Łezka się w oku kręci!

PIĘKNA i BESTIA

Na dobry koniec historia o tym, że nie piękno, a piękne wnętrze liczy się najbardziej. Początki znajomości Belli z Bestią nie były najlepsze - ona siedziała u niego jak za karę, on zaś unikał jej towarzystwa. Rozmowy zamieniały się w pyskówki, a klimat nie sprzyjał amorom. A jednak! Wbrew oczekiwaniom piękna dziewczyna i szkaradny stwór zakochali się w sobie, co pozwoliło Bestii zamienić się z powrotem w Księcia. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie - takie finały lubimy najbardziej!

Najpiękniejsze historie miłosne z filmów Walta Disneya oglądaliście, oglądacie i będziecie oglądać na ekranach Multikina. Do zobaczenia!