TOP Multikino

TOP DISNEY | Najlepsi kumple

Duety na wagę złota

Nie ma to jak najlepszy kumpel, prawda? Wiedzą o tym dobrze Donald i Miki, Arielka i Florek czy Lilo i Stich. Dobry przyjaciel obroni przed złoczyńcą, posłuży dobrym słowem albo rozładuje sytuację zabawnym tekstem. W animowanych dziełach z wytwórni Walta Disneya prawdziwa przyjaźń od zawsze jest jednym z najważniejszych elementów fabuły. Tradycja ta zawędrowała także do fabularnych filmów studia i to właśnie nimi zajmiemy się w dzisiejszej TOP-ce. Przed Wami najlepsi disnejowscy kumple!

ALADYN i DŻIN

Ten pierwszy jest pospolitym złodziejaszkiem, a drugi nie wyściubia nocy poza magiczną lampę. Tak, "Aladyn" z początku nie ma z kumpelstwem nic wspólnego. Ale gdy drogi Aladyna i Dżina się krzyżują, to jednocześnie rozpoczyna się wielka przygoda w bliskowschodnim klimacie. Panowie na początku za sobą nie przepadają: Dżin chce po prostu odbębnić swoje trzy życzenia i mieć spokój, a Aladyn jest zapatrzony w ukochaną. Ale dwóch niecodziennych kompanów szybko nawiązuje nić porozumienia.  

ANT-MAN i OSA

Czy mężczyzna i kobieta mogą być najlepszymi przyjaciółmi? Teoretycznie tak, ale w praktyce często wychodzi na to, że do wyboru jest albo miłość, albo kumplowanie się. Tymczasem Ant-Man i Osa dobrali się tak idealnie, że nawet... dostali film zatytułowany ich pseudonimami. Scott Lang i Hope Van Dyme mają się ku sobie i choć nierzadko prowadzą regularne pyskówki, to my wiemy, że kto się czubi... "Ant-Man i Osa" to tylko jeden przykład - całe Kinowe Uniwersum Marvela pełne jest dobrych kumpli.

GASTON i LE FOU

"Piękna i Bestia"? A może "Piękny i Bestia"? Co jak co, nie ma nic gorszego, niż ciągłe podlizywanie się! Gaston jest pewnym siebie, potężnie zbudowanym mężczyzną. Le Fou zaś... nie jest takim mężczyzną. Ale jakimś cudem ten cudaczy duet znalazł sposób, by trwać w przyjaźni. Gaston uwielbia wysłuchiwać komplementów Le Fou, zaś ten drugi przepada za grzaniem się w blasku przystojnego amanta. Idealna symbioza, prawda?

PUCHATEK i KRZYŚ

Wiadomo, że w młodości Krzyś i Kubuś Puchatek byli najlepszymi kumplami. Niestety starość nie radość: w końcu przychodzi ten dzień, w którym chłopak dorasta i opuszcza Stumilowy Las zostawiając tam swoich przyjaciół z dzieciństwa. Ale najsilniejsze uczucia potrafią przetrwać każdą próbę. Gdy Krzysztof ma problemy rodzinne i finansowe, to Kubuś postanawia pomóc staremu kumplowi i udowodnić mu, że prawdziwa przyjaźń nie zna żadnych granic.

SHELBY i MILES

Och, tutaj nie będzie łatwo. "Le Mans '66" pokazał nam idealny przykład tzw. "trudnej przyjaźni" między dwoma facetami, z których żaden do kumpelstwa nie przyzna - nigdy w życiu! - ale tak naprawdę nie wyobraża sobie życia bez tego drugiego. Owszem, Carroll Shelby i Ken Miles tłuką się bez opamiętania i przerzucają wyzwiskami, ale ci faceci razem działają jak dobrze naoliwiona maszyna. Czego efektem są rzecz jasna zwycięstwa w wyścigach i rajdach oraz przyjaźń na całe życie. 

TIMON i PUMBA

Tych kolesi nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Niezawodny dynamiczny duet sprawdził się zarówno w animowanej, jak i w fabularnej wersji kultowej bajki "Król Lew". Timon i Pumba, surykatka i guziec, to dwóch wyrzutków społeczeństwa, których filozofię życiową można streścić do słów słów - "jeść i być". Albo "żyj i tyj". Albo "hakuna matata", jak tam sobie chcecie. Oto kumple na dobre i na złe, dwójka która nie mogłaby bez siebie żyć oraz de facto wychowawcy Simby, następcy tronu. Niech żyją Timon i Pumba!

Na najlepsze filmy Disneya zapraszamy do Multikina. Do zobaczenia!

Aladyn

Aladyn

Familijny Przygodowy Musical Od lat: 7 128 min

Więcej o filmie
Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

Fantasy Familijny Musical Od lat: 6 129 min

Więcej o filmie
Le Mans ‘66

Le Mans ‘66

Biograficzny Sportowy 152 min

Więcej o filmie
Król Lew

Król Lew

Familijny Przygodowy Od lat: 6 118 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP DISNEY | Najlepsi kumple

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.