TOP Multikino

TOP DISNEY | Kultowi złoczyńcy

Kochamy ich nienawidzić

Złowieszczo podkręcają wąsa. Często śpiewają o swoich niecnych knowaniach. Wodzą na pokuszenie, kłamią, kręcą, a finalnie najczęściej giną w otchłani. Ach, ci złoczyńcy z filmów Disneya! Kochamy ich nienawidzić, bo choć to paskudne typy, to często bywają także okropnie charyzmatyczni. W oddali majaczy powrót do kina i spotkanie z "głównym złym" z filmu "Mulan", ale zanim ponowne otwarcie kin nastąpi, to skonfrontujmy się z największymi nikczemnikami z filmów Disneya!

GASTON ("Piękna i Bestia")

Kto jest chłop jak Gaston? Wiadomo, Gaston! Stanowczo zbyt pewny siebie, pyszałkowaty Gaston mógłby mieć każdą, ale postanowił upolować właśnie Bellę, dziewczynę z sąsiedztwa. A ta nieczuła na jego wdzięki jest i nic jej nie obchodzi, że nasz bohater spożywa dziennie 60 jaj. Wkurzony Gaston postanawia solidnie ukarać Bellę i jej wybranka, Bestię, ale tak się składa, że grawitacja upomniała się o niego w najgorszym możliwym momencie. Papa, Gaston, będziemy tęsknić za twoją irytująco cudowną pewność siebie!

SKAZA ("Król lew")

Z tego Skazy to jest jednak paskudny wuj. Ten lew o skłonnościach megalomańskich przeczytał "Hamleta" o jeden raz za dużo. Zaplanował zamach stanu, zwerbował do pomocy armię hien i w brutalny sposób pozbył się nie tylko obecnego króla, ale i następcy tronu. Umarł król, niech żyje król! Skaza nie cieszył się długo panowaniem, ale co się narządził, to jego. Do zbrodni przygotowywał się śpiewająco, a los zaplanował mu najpierw - znowu! - nieplanowane spotkanie z grawitacją, a potem ostre zęby hien. Karma nie wybacza.

JAGNA OBŁOCZEK ("Zwierzogród")

"Na wysokich stanowiskach czyny są nie te", śpiewał Kazik. Ludzie u władzy mają tę specyficzną przypadłość, że tej władzy chcą mieć więcej i więcej. Zupełnie jak Jagna Obłoczek, wiceburmistrz Zwierzogrodu i jednocześnie owca z zapędami totalitarnymi. Burmistrz Grzywalski stoi jej na drodze do świetlanej przyszłości? Owca bez skrupułów uruchamia ciąg wydarzeń, lew ląduje w więzieniu, a niektóre drapieżniki dziczeją. Ambicja potrafi być chorobliwa, o czym Obłoczek przekonuje się, gdy finalnie za sprawą Hopps i Bajera ląduje w więzieniu. 

PŁK MILES QUARITCH ("Avatar")

Nawet na odległej planecie zawsze znajdzie się jakaś wredna szumowina, która zatruje życie głównym bohaterem. Pułkownik Miles Quaritch na Ziemi był twardym jak skała marine biorącym udział w misjach na terenie całego świata. A jednak ten "cały świat" był dla niego za mały. W uznaniu za swoje zasługi został wysłany na Pandorę jako szef ochrony. Lokalna fauna i flora, w tym rozumne istoty Na'Vi, znaczyły dla niego tyle, co nic. Nosił wilk razy kilka, a w końcu ponieśli wilka - Quaritch finalnie poległ w wielkiej bitwie. Ale czy aby na pewno? James Cameron wspomniał, że nasz ulubiony pułkownik będzie "głównym złym" nie tylko w kontynuacji, ale także w trzecim, czwartym i piątym"Avatarze"!

THANOS (Kinowe Uniwersum Marvela)

Można być złym, ale można być także naprawdę ZŁYM. Thanos, szalony tytan pociągający za nikczemne sznurki w Kinowym Uniwersum Marvela uganiał się za błyskotkami odganiając od siebie kolejnych superherosów niczym niesforne muchy. Facet był niemożliwy - w imię chorych przekonań nie pragnął przejąć władzy albo pławić się w bogactwie, oj nie. Po skolekcjonowaniu wszystkich Kamieni Nieskończoności dokonał czynu niewybaczalnego: jednym pstryknięciem palców wymazał połowę życia we wszechświecie w imię przywrócenia równowagi. Karę poniósł specyficzną - najpierw stracił głowę (dosłownie!), zaś jego młodsze "ja" rozpadło się w proch. 

Najlepsi złoczyńcy z filmów Disneya powrócą na ekrany już wkrótce! Do zobaczenia po kwarantannie w Multikinie!