TOP Multikino

TOP | "Bad Boy" i inni BOHATEROWIE FILMÓW VEGI

Policjanci, złodzieje, szpiedzy i politycy

Patryk Vega nie zwalnia tempa. Już dziś na ekranach Multikina debiutuje „Bad Boy”, najnowsze dzieło niepokornego, kontrowersyjnego i najbardziej kasowego polskiego reżysera. Tym razem przenikniemy do środowiska związanego z piłką nożną. Weźmiemy udział w zadymach i ustawkach, przejmiemy władzę w klubie, pohandlujemy narkotykami, a może i nawet obejrzymy jakiś dobry meczyk? Na pierwszym planie w tytułowej roli bryluje Antoni Królikowski, nazwany niedawno przez Vegę „polskim Leonardo DiCaprio”. Aktor świetnie sprawdza się jako Paweł: narwany, ale ambitny bandyta, który wkrótce będzie mógł sprawdzić się jako prezes największego klubu piłkarskiego w mieście. I przy okazji odbije bratu dziewczynę. Taki z niego łobuz. Królikowski wraz ze swoją rolą ponownie udowadnia dwie tezy: że jest naprawdę dobrym aktorem i że w filmach Patryka Vegi są naprawdę dobre postacie. W dzisiejszej TOP-ce skupimy się właśnie na nich. Zaczynamy!
Na początek bohater z pełnometrażowego debiutu Vegi i jednocześnie jedna z pierwszych głośniejszych ról Marcina Dorocińskiego. Oto Sławek Desperski, czyli Despero, gliniarz o złotym sercu i twardziel nad twardziele. Brylował wiele lat temu w pierwszym „PitBullu”, wrócił w czwartej odsłonie serii o policjantach i złodziejach. Romansował z Dżemmą, córką Saida, nie kłaniał się nikomu, a honor nie pozwalał mu iść na żadne kompromisy.
Każda ekipa musi mieć kolesia, który wszystkich po prostu… wkurza. Tak jak Arek w „Polityce”, czyli – przypomnijmy – postać, która w żadnym wypadku nie została zainspirowana życiorysem pewnego byłego szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej. Filmowy Arek to postać nieznośna, ale i ciągnąca cały film. Do scen z jego udziałem aż chce się wracać. Antek Królikowski zaprezentował postać odpychającą, ale i potrafiącą uwieść widza swoimi wybrykami.