Newsy

Top 18 filmów na kinową jesień

Od przybytku głowa nie boli.

Jesienny repertuar aż pęka w szwach od świetnych filmów – spośród nich wybraliśmy dla Was 19 propozycji na świetny seans w Multikinie. Nie ma czasu do stracenia, zaczynamy!

BRIDGET JONES 3
16 września
Po trzydziestce piła, paliła i romansowała na potęgę. Po czterdziestce do tego wszystkiego dochodzi jeszcze… ciąża. Tylko kto jest ojcem?!SŁUGI BOŻE
16 września
Polski „Kod Da Vinci”? Bartek Topa biega i tropi, a w tle sensacje, zagadki i tajemnice. Przygodowy kryminał jak się patrzy!


BLAIR WITCH
16 września
Powrót do mrocznego lasu po kilkunastu latach to świetny pomysł, nieprawdaż? Kontynuacja kultowego „Blair Witch Project” podobno naprawdę nieźle straszy.


SIEDMIU WSPANIAŁYCH
23 września
Nowa wersja klasycznego westernu w doborowej obsadzie to pomysł dla wszystkich, którym tęskno do siodła, lejców i prerii.


OSTATNIA RODZINA
30 września
Historia ekscentrycznej rodziny Beksińskich. Jest i zabawnie, i tragicznie – jak to w życiu. Na pierwszym planie świetny Dawid Ogrodnik i nagrodzony na festiwalu w Locarno Andrzej Seweryn!


ŻYWIOŁ. DEEPWATER HORIZON
30 września
Mark Wahlberg tonąca kontra platforma wiertnicza w opartej na faktach historii jednej z największych katastrof ekologicznych w dziejach. Będą emocje!


DZIEWCZYNA Z POCIĄGU
7 października
Bestsellerowa powieść, która w mgnieniu oka została przeniesiona na ekran. Tytułową rolę w tym psychologicznym thrillerze gra Emily Blunt


OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE
7 października
Tim Burton wraca do korzeni! Będzie dziwnie, nieco strasznie i bardzo ekscytująco. Mroczne fantasy na podstawie popularnej powieści dla całej rodziny (tak długo, jak wszyscy domownicy są odważni!).


WOŁYŃ
7 października
Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego z pewnością stanie się tematem wielu, wielu dyskusji o stosunkach polsko-ukraińskich. My już teraz wiemy jedno – to wielki, ważny film.


INFERNO
14 października
Najnowsze przygody Roberta Langdona znanego z „Kodu Da Vinci” oraz „Aniołów i demonów”. Pogoniom i odkrywaniu tajemnic nie będzie końca.


JACK REACHER: NIGDY NIE WRACAJ
21 października
Jack Reacher o twarzy Toma Cruise’a wbrew tytułowi wraca i znów bije wszystkich, którzy uprzykrzają życie innym. Kolejna ekranizacja prozy Lee Childsa o twardym mścicielu!


ASY BEZ KASY
21 października
Wasi ulubieni amerykańscy komicy jako włamywacze od siedmiu boleści – będzie kupa śmiechu, gwarantuję!


DOKTOR STRANGE
28 października
Benedict Cumberbatch dumnie wkracza w świat komiksowego uniwersum Marvela jako władający magią potężny superbohater  Stephen Strange.  Magia, obce wymiary i cała masa akcji.


JESTEM MORDERCĄ
4 listopada
Polski thriller inspirowany wydarzeniach z lat 70. Młody porucznik milicji kontra seryjny morderca kobiet. Dreszcz

(wideo z planu)


PRZEŁĘCZ OCALONYCH
4 listopada
Mel Gibson znowu na stołku reżyserskim! Film opowiada prawdziwą historię Desmonda T. Dossa, nagrodzonego Medalem Honoru lekarza polowego, który odmówił noszenia broni i zabijania wroga u schyłku II wojny światowej.  


PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY
11 listopada
„Pitbull. Nowe porządku” wzięło szturmem polski box-office, dlatego twórcy szybciutko przygotowali kontynuację. Tym razem na pierwszym planie tytułowe niebezpieczne kobiety pokazują facetom, kto


NOWY POCZĄTEK
11 listopada
Denis Villeneuve przedstawia śmiertelnie poważne widowisko science-fiction o kontakcie z obcą cywilizacją. Czy Amy Adams dogada się z kosmitami?


FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ
18 listopada
Uniwersum Harry’ego Pottera wraca! Tym razem poznajemy przygody Newta Scamandera, który musi okiełznać magiczne stworki w Nowym Jorku lat dwudziestych.


Ale będzie oglądania! Pomyśleć, że to nie wszystkie premiery, które dla Was przygotowaliśmy…

Większość wymienionych wyżej filmów z pewnością obejrzy, a niektóre nawet zrecenzuje
Piotr Olczyk