TOP Multikino

TOP | Najlepsze postaci kobiece w filmach Marvela

Na pewno nie słabsza płeć

Kinowe Uniwersum Marvela, w skrócie MCU, od 23 filmów zmienia nasze postrzeganie o kinie. Nigdy wcześniej nie powstała saga filmowa tak spójna stylistycznie, aktorsko i tematycznie. "Gwiezdne wojny" ze swoimi dziewięcioma filmami rozłożonymi na kilka dekad to fraszka! MCU od zaledwie dwunastu lat regularnie dostarcza widzom emocji, wzruszeń i śmiechu, a niegdyś drugoplanowi komiksowi bohaterowie, tacy jak Iron Man, dziś są ulubionymi postaciami większości fanów popkultury. Ale MCU to nie tylko bilionerzy w zbrojach - to także wiele świetnie napisanych kobiecych postaci, które niejednokrotnie udowadniają, że "słabsza płeć" to pojęcie niesprawiedliwe i krzywdzące. Wkrótce na ekrany Multikina zawita "Czarna Wdowa" i z tej okazji postanowiliśmy zrobić dla Was ranking najlepszych kobiecych postaci z filmach Marvela!

Czarna Wdowa

WALKIRIA
Skąd ją znamy? "Thor: Ragnarok", "Avengers: Koniec gry"
Dlaczego jest super? Od czego by tu zacząć? To twardzielka nad twardzielami, a na dodatek pochodzi z Asgardu, więc siłą, wytrzymałością i umiejętnościami przewyższa chociażby takich ziemskich wojowników. W "Thor: Ragnarok" miała słabsze chwile nad flaszką, ale w późniejszym "Avengers: Koniec gry" to ona odciągała Thora od butelki. Zasłużyła się w walce z Thanosem i finalnie została królową ziemskiego Asgardu. Ach, tylko uważajcie, by nie zwracać się do niej za pomocą jej prawdziwego imienia! Za "Brunnhildę" dostaniecie kopa.

Czarna Wdowa

SHURI
Skąd ją znamy? "Czarna Pantera", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry"
Dlaczego jest super? James Bond ma swojego Q, zaś król T'Challa może polegać na swojej siostrze Shuri. Ta niezwykła Wakandyjka intelektem dorównuje Tony'emu Starkowi, a i doktora Bruce'a Bannera potrafi zagiąć. Dzięki świetnej wiedzy technicznej i ciągłemu kontaktowi z metalem wibranium Shuri potrafi niemal od niechcenia tworzyć broń przyszłości, napędy grawitacyjne i inne cudowności. Choć młode jest to jeszcze dziewczę, to i w walce można na niej polegać, co udowodniła chociażby w "Avengers: Koniec gry". 

Czarna Wdowa

GAMORA
Skąd ją znamy? seria "Strażnicy galaktyki", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry"
Dlaczego jest super? Zielonoskóra kosmiczna wojowniczka, przybrana córka Thanosa, przyrodnia siostry Nebuli. Macie jakieś pytania? Przeszłość ma dziewczyna tragiczną: zabrana wbrew swej woli, wychowana na zabójczynię, mająca za ojca kosmicznego tyrana. Ale znajomość z Peterem Quillem, Rocketem. Grootem i Draksem sprowadziła naszą bohaterkę na właściwe tory. W "Avengers: Koniec gry" wróciła zza grobu, by później tajemniczo zniknąć. 

Czarna Wdowa

KAPITAN MARVEL
Skąd ją znamy? "Kapitan Marvel", "Avengers: Koniec gry"
Dlaczego jest super? Ziemska pani pilot po kosmicznym szkoleniu stała się strażnikiem ładu w galaktyce i było to jeszcze ZANIM odkryła pełnię swoich przepotężnych mocy. Fajnie, co? Carol Danvers, szerzej znana obecnie jako Kapitan Marvel, jest jednostką tak potężną, że to właśnie ją Nick Fury przywołał z gwiezdnych czeluści, by pomogła w walce z Thanosem. I choć w "Avengers: Koniec gry" pani Kapitan pojawia się tylko na chwilę, to między innymi dzięki jej staraniom tyran został pokonany.

Czarna Wdowa

SCARLET WITCH
Skąd ją znamy? "Avengers: Czas Ultrona", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry"
Dlaczego jest super? Scarlet Witch, a dokładniej Wanda Maximoff, córka Magneto (ale cii, tego nie wiemy z MCU, tylko z komiksów) zaczęła po niewłaściwej stronie barykady, ale szybko przeszła do #TeamAvengers, by wspomóc ziemskich herosów w walce z Ultronem. Później zasiliła szeregi Avengersów jako osoba obdarzona niesamowicie potężnymi mocami. Niestety czasem zbyt potężnymi, co pośrednio przyczyniło się do wydarzeń z "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Piękna, potężna i jeszcze kochliwa, ku uciesze Visiona.

Czarna Wdowa

CZARNA WDOWA
Skąd ją znamy? Praktycznie z całego MCU!
Dlaczego jest super? Co za pytanie! Natasha Romanoff to weteran Kinowego Uniwersum Marvela. Od "Iron Man 2" udowadnia, że w walce wręcz nie ma sobie równych. Czarna Wdowa jest szpiegiem idealnym, na dodatek jest wyjątkowo piękna (i to zabójczo). Swoje za uszami ma, ale współpracą z Avengersami odkupiła swoje winy. Finalnie stała się bohaterką totalną ratując całe komiksowe uniwersum i płacąc za to najwyższą cenę. Było warto oddać życie - Thanos rozpadł się w pył, a wszechświat odzyskał równowagę. 

Czarną Wdowę już wkrótce obejrzymy w filmie... "Czarna Wdowa"! Kolejna część Kinowego Uniwersum Marvela pojawi się na ekranach Multikina już wkrótce!