TOP Multikino

TOP | Na co do kina W MARCU?

Dziesięć najlepszych premier miesiąca

Jeden miesiąc, dziesięć filmów. Przyjmujecie wyzwanie? W najnowszym zestawieniu TOP Multikino przygotowałem dla Was zestawienie najlepszych premier marca. Zaczynamy!

6 marca

Pixar mówi „Naprzód”, więc idziemy do kina! Wiadomo,  filmy tego studia to zawsze gwarancja najwyższej jakości i największych emocji. Tym razem przeniesiemy się do magicznej krainy i wraz z dwoma braćmi wyruszmy na epicki quest… to znaczy, na wyprawę pełną humoru i wzruszeń. Sprawdźcie koniecznie naszą recenzję :)

Klasyczne monstrum ze studia Universal w nowym, współczesnym wydaniu sprawdza się o wiele lepiej, niż Tom Cruise biegający za mumią. „Niewidzialny człowiek” to bardziej thriller psychologiczny niż horror, ale napięcia tu nie brakuje. Pamiętajcie, że to, czego nie widzicie… może Was zranić! Tę recenzję też sprawdźcie, warto ;)

Jan Komasa świeżo po sukcesie nominowanego do Oscara „Bożego ciała” zaprasza na kontynuację swojego głośnego pełnometrażowego debiutu. „Sala Samobójców. Hejter” to ostra szpila wymierzona nie tylko w internetowych trolli i jednocześnie rozliczenie z tematem anonimowości i bezkarności w sieci. No i oczywiście nie zapomnijcie sprawdzić naszej recenzji:) 

12 marca

Ręka, noga, mózg na ścianie – a to wszystko po polsku! Przed wami pierwszy rodzimy slasher z prawdziwego zdarzenia. Obóz w leśnej głuszy, niesforne nastolatki, nieodpowiedzialni dorośli i zdeformowany morderca z siekierą. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” to coś dla koneserów klasycznych horrorów z lat osiemdziesiątych. Będzie i śmiesznie, i strasznie. Freddy i Jason lubią to!

Pozornie naiwny ksiądz i pozornie bezduszny major SB w rozmowie, dzięki której prześledzimy burzliwe losy Polski zeszłego wieku. „Zieja” to opowieść o tytułowym księdzu-buntowniku. Sprzeciwiał się kościelnym regułom udzielając pogrzebu samobójczyni, promował pacyfistyczne podejście podczas wojny, wielokrotnie stawiał na szali swoje życie i wolność. W rolach głównych Andrzej Seweryn i Zbigniew Zamachowski. 

I kury mogą marzyć o wielkiej karierze. „Turu. W pogoni za sławą” to animowana komedia o spełnianiu marzeń i pokonywaniu przeciwności losu. Była sobie bowiem pewna kurka imieniem Turu, która nie umiała składać jajek, za to nauczyła się mówić i przewspaniale śpiewać. Los sprawia, że Turu rusza w świat na wielką przygodę. Będzie śpiewająco i wzruszająco dla całej rodziny. 

20 marca

A teraz wszyscy musimy być bardzo, bardzo cicho. W tym świecie głośny dźwięk zwiastuje śmierć z rąk, a raczej z łap przerażających stworów rodem z najgorszych koszmarów. „Ciche miejsce 2” to kontynuacja jednego z najlepiej ocenianych i najbardziej dochodowych horrorów ostatnich lat. Wraz z rodziną Abbotów opuszczamy dom i wyruszamy w nieznane. Będziecie się bać… ale przecież o to tu chodzi. Prawda? 

Niedawno w Marię Skłodowską-Curie wcieliła się Karolina Gruszka, a teraz polską noblistkę zagrała Rosamund Pike. „Skłodowska”, nie tyle biografia, co ekranizacja powieści graficznej, to kino skupione nie tylko na wielkich odkryciach radu i polonu, ale i wielkiej miłości między Marią i Piotrem Curie. A w tle dwa Noble, życie rodzinne i dalekie widmo atomowej zagłady. 

27 marca

Czas na kolejną nową wersję klasycznej animacji Disneya. Ale tym razem możemy się mocno zaskoczyć. Nowy "Mulan" obejdzie się bez piosenek, a zamiast baśni dostaniemy pełnoprawne wojenne widowisko. Akcja zapiera dech w piersiach, a kaskaderskie popisy i nieco fantastycznej otoczki kojarzyć się mogą z wuxia, czyli chińskimi filmami pełnymi sztuk walki i legendarnych historii. Brać się do roboty, wroga bić już czas!

Marzec kończymy ekranizacją komiksu o byłym żołnierzu, który po śmierci został przywrócony do życia i zamieniony w maszynę do zabijania. W żyłach płynie nanotechnologia, w łapach drzemie nadludzka siła, a dodatkowo ciało zyskało zdolność regeneracji. Tylko w pamięci sporo luk, a i rzeczywistość bywa złudna. Człowiek i maszyna w jednym, czyli Vin Diesel jako „Bloodshot”. 

Na najlepsze filmy marca zapraszamy do Multikina. To co, widzimy się?

Sala samobójców. Hejter

Sala samobójców. Hejter

Thriller Od lat: 15 135 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Naprzód

Naprzód

Animowany Familijny Od lat: 6 102 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Niewidzialny człowiek

Niewidzialny człowiek

Horror Od lat: 15 124 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
W lesie dziś nie zaśnie nikt

W lesie dziś nie zaśnie nikt

Horror

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Zieja

Zieja

Dramat Od lat: 12 111 min

Więcej o filmie
Turu. W pogoni za sławą

Turu. W pogoni za sławą

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 80 min

Więcej o filmie
Ciche miejsce 2

Ciche miejsce 2

Horror

Więcej o filmie
Skłodowska

Skłodowska

Dramat Biograficzny

Więcej o filmie
Mulan

Mulan

Familijny Przygodowy

Więcej o filmie
Bloodshot

Bloodshot

Fantasy Akcja

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TOP | Na co do kina W MARCU?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.