Newsy

Tomasz Kot w nowej roli na miarę Oscara

W Hollywood, gdy aktor dostaje taką rolę wiadomo, że otrze się o Oscara. Przemiana fizyczna i możliwość zagrania niezwykłej postaci, która swoim życiem zmieniała losy innych, gwarantuje miłość widzów. Tym ostatnio rozkochał publiczność Matthew McConaughey w oscarowym „Witaj w klubie”, teraz nadszedł czas Tomasza Kota. Jego rola w powstającym właśnie filmie „Życie jest piękne” zapisze się w pamięci widzów na zawsze.

Film inspirowany jest historią aktora - Tadeusza Szymkowa. Nazwisko nie jest wszystkim znane, ale jego twarz pojawiała się na planie niemal każdej polskiej produkcji. Mistrz drugiego planu, który w chwilę po poznaniu, zajmował pierwsze miejsce w ludzkich sercach, człowiek legenda. Dobry, pozytywny, klnący na potęgę, ale także zarażający optymizmem i radością. Typ uroczego łobuza, którego kochały kobiety. Miał w sobie to coś, co działało jak magnes, choć z góry było wiadomo, że nie nadaje się na męża.


„Życie jest piękne” to historia trzech miesięcy z życia człowieka, który dowiaduje się, że ma tylko tyle czasu na naprawienie wszystkich życiowych błędów.


„Na początku byłem przekonany, że chodzi o coś, co powoli staje się moją specyfiką – o wcielenie się w kogoś, kto do niedawna był wśród nas. Ale reżyser Maciej Migas powiedział, że nie o taki kierunek nam do końca chodzi. To jest tak piękny temat, jest tak wiele do opowiedzenia, że w zasadzie dopiero na końcu filmu pojawi się informacja, że jest to obraz dedykowany Tadeuszowi” – mówi odtwórca głównej roli - Tomasz Kot. Ireneusz Czop grający jego przyjaciela dodaje: „To jest taki facet, który pojawił się w moim, życiu jak błysk. To w jaki sposób nas traktował, jak żartował, jaki był <jasny>, było wyjątkowe. Jestem mu za to wdzięczny”.
Scenariusz filmu napisał Cezary Harasimowicz, za zdjęcia odpowiada Radosław Ładczuk („Sala Samobójców”, „Jesteś Bogiem”). Film reżyseruje Maciej Migas („Oda do radości”).


W filmie zobaczymy także Janusza Chabiora („Służby specjalne”), Magdalenę Walach („Mój biegun”), Ireneusza Czopa („Jack Strong”), Jacka Braciaka („Pod Mocnym Aniołem”), Adama Woronowicza („Baby są jakieś inne”) i Ewę Gawryluk („Sztos 2”).


Źródło: Vue Movie Distribution

Witaj w klubie

Witaj w klubie

Dramat Biograficzny Od lat: 15 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Tomasz Kot w nowej roli na miarę Oscara

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.