Newsy

Tom Cruise w Multikinie

W ten weekend nie przegap filmu „Jack Reacher: Jednym strzałem”.

Jack Reacher (Tom Cruise) to tajemniczy były wojskowy, który zamierza pomóc snajperowi oskarżonemu o zastrzelenie z zimną krwią pięciu osób. W filmie nie brakuje bijatyk w barach, honorowych pojedynków i spojrzeń mogących stopić lód. Reżyser Christopher McQuarrie, zdobywca Oscara za scenariusz do „Podejrzanych”, umiejętnie łączy klasyczne elementy kina akcji z zabawą konwencją.

Wybierz się na wizualny majstersztyk Anga Lee („Przyczajony tygrys, ukryty smok”), oparty na bestsellerowej powieści Yanna Martela. To poruszająca przypowieść o wierze i nadzei, której dryfujący po Oceanie Spokojnym Hindus Pi musi się trzymać kurczowo, by przeżyć. Jako jedyny z ludzkiej załogi przeżył katastrofę morską. Musi jednak dzielić szalupę ratunkową z... tygrysem bengalskim.

Sprawdź czy skomplikowany plan Isabelle (Diane Kruger) powiedzie się. Bohaterka zamierza przełamać rodzinne fatum: poślubić przypadkowego mężczyznę (Dany Boon) i natychmiast się z nim rozwieść. W ten sposób nie dopuści do tego, by małżeństwo z jej ukochanym zakończyło się fiaskiem. „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” wyreżyserował Pascal Chaumeil („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”).

Wyjdź na arenę i stań u boku niezdarnego Tymona (Rafał Cieszyński), który postanawia zdobyć serce ukochanej z dzieciństwa. Jego trenerem zostaje piękna Diana (Magdalena Cielecka), która nie uznaje dróg na skróty, a stawia na ciężką pracę. Za kamerą animacji „Prawie jak gladiator” stanął Iginio Straffi („Winx. Magiczna przygoda 3D”).

W czwartek 17 stycznia koniecznie zobacz film Coldplay Live 2012 pokazujący spektakularne występy zespołu na scenach w Madrycie, Paryżu, Los Angeles, Montrealu oraz podczas festiwalu Glastonbury. A dzień później zasmakuj kina Quentina Tarantina. Podczas ENEMEF-u TarantiNOC wyświetlimy obie części „Kill Bill”, „Pulp Fiction” oraz najnowszy film reżysera - „Django”.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach dla dzieci. W styczniu w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.00 pokażemy bajki z Barbie, natomiast o 12.00 m.in. „Listonosza Pata” i „Ruperta”. Szczegóły na stronie.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Jack Reacher: Jednym strzałem

Jack Reacher: Jednym strzałem

Dramat Kryminał Od lat: 15 130 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Tom Cruise w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.