Newsy

„TO” powraca! | Kontynuacja HORRORU WSZECH CZASÓW

Chcecie ten balonik, czy nie?

Jak się nazywa najbardziej kasowy horror wszech czasów? „Egzorcysta”? Mylicie się. Tak było przez całe dekady aż do premiery „To” Andy’ego Muschiettiego. Horror na podstawie przerażającej powieści Stephan Kinga wziął szturmem kinowe ekrany. Widzowie pokochali opowieść o przeklętym mieście Derry i dzieciakach z Klubu Frajerów, które postanawiają stawić czoła odwiecznemu złu. „To” było zarówno horrorem, jak i zakamuflowaną historią o trudach dojrzewania. Młodzi bohaterowie nie tylko pakowali się wciąż i wciąż w tarapaty, ale i nie przebierali w słowach komentując otaczającą ich atmosferę lat osiemdziesiątych. Nie można też nie wspomnieć o roześmianym antagoniście wzbudzającym wiele sprzecznych uczuć. Z jednej strony strach przed krwiożerczym klaunem Pennywisem, z drugiej fascynacja mocną kreacją  Billa Skarsgårda. „To” było prawdziwym hitem, ale wielbiciele książkowego pierwowzoru wiedzieli, że ta historia wciąż czeka na swoje zakończenie. Minęły dwa lata i oto proszę: „To: Rozdział 2” trafia wreszcie na ekrany Multikina.

Klub Frajerów po pokonaniu Pennywise rozjechał się po świecie. Wraz z opuszczeniem granic Derry wspomnienia o przerażających wydarzeniach powoli rozmywały się. Minęło 27 lat. Beverly, Bill, Ben, Ritchie i Stan odnieśli sukcesy zawodowe i zapomnieli o przeszłości. W miasteczku został tylko Mike, który jako jedyny pamięta konfrontację z klaunem. Gdy koszmar powraca do Derry, a ludzie znów zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach, to wyjście jest tylko jedno – ściągnąć pozostałych. Mike organizuje spotkanie Klubu Frajerów. Stara gwardia zjeżdża do Derry i ponownie stawia czoła Pennywise’owi…

Klub Frajerów dorósł. W miejsce dzieciaków pojawili się dorośli i to nie byle jacy! W dorosłe wersje Beverly, Billa, Ritchiego i reszty wcielają się takie tuzy, jak Jessica Chastain, James McAvoy czy Bill Hader. Derry wita naszych bohaterów z otwartymi ramionami i wręcza im balonik wyszczerzając przy tym ostre jak szpila zębiska. „To: Rozdział 2” jest jeszcze bardziej przerażające niż pierwsza część – czy na pewno jesteście gotowi? W takim razie zapraszamy do Multikina już od 5 września! Pennywise czeka na was… z balonikiem ;)

To: Rozdział 2

To: Rozdział 2

Horror Od lat: 15 169 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „TO” powraca! | Kontynuacja HORRORU WSZECH CZASÓW

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.