TOP Multikino

„To”: Najlepsze ekranizacje Stephena Kinga

Król horroru na wielkim ekranie.

Wszyscy miłośnicy prozy Stephena Kinga mogą poczuć się rozpieszczani. Niedawno w kinach wzniosła się „Mroczna wieża”. Na małym ekranie świetną oglądalność miały i nowa wersja „Mgły”, jak i „Pan Mercedes”. A od 8 września w Multikinie „To”, w którym klaun Pennywise zaczyna terroryzować dzieciaki z miasteczka Derry. Z tej okazji przyjrzyjmy się najlepszym ekranizacjom powieści Króla grozy. Aha, w tym przypadku skupię się na horrorach, więc nie spodziewajcie się tutaj „Skazanych na Shawshank”. Zaczynamy!
Na początek… sam początek! Pierwsza powieść Króla, pierwsza z ponad 100 ekranizacji jego dzieł i pierwszy wielki filmowy sukces. „Carrie” Briana De Palmy to świetnie zrealizowane klasyczne kino grozy ze świetnymi kreacjami Sissy Spacek i Piper Laurie. 
Stephen King nie przepada za tym filmem, ale my wiemy swoje. „Lśnienie” Stanleya Kubricka to jednocześnie horror o nawiedzionym domu i obraz dysfunkcyjnej rodziny. Na dokładkę alkoholizm, blokada twórcza i obłęd. Pięć gwiazdek strachu!
Zestawienie kończymy świetnym filmem, który może pochwalić się jednym z najbardziej dołujących zakończeń w historii kinematografii. „Mgła” Franka Darabonta dowodzi, że potwory mogą kryć się w nas samych, a pośpiech nie zawsze popłaca. 
„To” w Multikinie od 8 września! Bilety zdobędziecie w kasach kin, na naszej stronie, w aplikacji Multikino albo po rozmowie z naszym Chatbotem na Facebooku.
To

To

Horror Od lat: 15 135 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „To”: Najlepsze ekranizacje Stephena Kinga

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.