Newsy

„Thor 3D”: Bóg burzy

„Thor 3D” to ekranizacja komiksu o bogu nordyckim Thorze, który zostaje wygnany przez ojca z krainy Asgard na Ziemię za lekkomyślne zachowanie.

Film powstał na podstawie komiksu Marvela „The Mighty Thor” z 1962 roku autorstwa Stana Lee i Jacka Kirby’ego, którzy stworzyli razem m.in. takie postacie, jak Fantastyczna Czwórka, X-Meni, czy Hulk. Za kamerą stanął znakomity reżyser, aktor i scenarzysta Kenneth Branagh („Henryk V”, „Wiele hałasu o nic”). W tytułową postać wcielił się zaś Australijczyk Chris Hemsworth, znany szerszej widowni z roli George’a Kirka w „Star Treku”. W obsadzie znaleźli się także Anthony Hopkins jako Odyn, ojciec Thora i Natalie Portman jako piękna pani fizyk Jane Foster.

Thor posiada wyjątkowe moce. Potrafi sprowadzać burze, wywoływać grzmoty i pioruny. A jego przeznaczeniem jest odziedzicznie tronu. Nie jest jednak doskonały. Kierują nim często emocje, a nie zdrowy rozsądek. Ma w sobie ludzki pierwiastek. I ten ludzki pierwiastek ma sprawić, że widz będzie się z bohaterem identyfikował. Jak zauważa Kenneth Branagh: „sukces połączenia postaci Marvela z mitologią nordycką polega na zrozumieniu wymiaru ludzkiego, który znajduje się w centrum każdej z opowieści. Ten właśnie wymiar spina wszystko i sprawia, że są to tak przejmujące historie”. „Czasami nie ma znaczenia, czy jesteś wszechmocnym potentatem, czy synem Odyna. Problemy, z którymi przychodzi ci się zmagać są takie same – dodaje producent Kevin Feige. Oczywiście w ekranizacji komiksu nie mniej ważne są efekty specjalne. O ich jakość jednak bym się nie martwił.

Odnośnik - „Thor 3D”, reż. Kenneth Branagh, wyst. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Rene Russo, Stellan Skarsgård

 

Jerzy Wasowski

Thor

Thor

Od lat: 12 130 min

Więcej o filmie
Thor: Mroczny świat

Thor: Mroczny świat

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Thor: Mroczny świat 2D - dubbing

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Thor 3D”: Bóg burzy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.