Newsy

Ten film to ewenement w polskim kinie

Ten film to ewenement w polskim kinie. Grand Prix na międzynarodowej imprezie klasy "A". Deszcz nagród i długie owacje na stojąco po pokazach na festiwalach w Gdyni i Montrealu. 11 października na ekrany kin wejdzie obraz Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”.

W doborowej obsadzie zobaczymy Dorotę Kolak – laureatkę festiwalu w Gdyni, popularną za sprawą „Przepisu na życie”, która wcieliła się w matkę niepełnosprawnego Mateusza, brawurowo zagranego przez parę aktorów – gwiazdę „Jesteś Bogiem” Dawida Ogrodnika, a w młodszej wersji – przez fenomenalnego debiutanta Kamila Tkacza.

„Dawid Ogrodnik to aktor, który dokładnie wie, czego chce od swojego zawodu. Wie również, ile ten zawód potrafi przynosić smutku i goryczy. Ale on kocha, to co robi i potrafi oddać aktorstwu całe ciało, krew i duszę.” – mówi Kolak. „Pamiętam, jak spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Od razu budził respekt. Pomimo, że różnią nas dwa pokolenia, z miejsca nabrałam do niego szacunku. Było niesamowitym oglądać, jak wciąga swoje ciało, głowę i emocje w postać, którą ma zagrać.”
 
Aktorka była pod równie wielkim wrażeniem występu Kamila Tkacza, którego niezwykła kreacja porównywana jest przez krytyków do roli Leonardo Di Caprio w „Co gryzie Gilberta Grape'a”. „Mieliśmy wielkie szczęście znaleźć zdrowego chłopca, który wykonałby tak gigantyczną pracę ciałem, a przy tym był tak bardzo cierpliwy, pokorny i utalentowany. Gdy kamera zagląda mu w oczy, to tam jest sama prawda.” – podkreśla Kolak.

 

„Chce się żyć” w kinach od 11 października

 

Źródło: Kino Świat