TOP Multikino

Te aktorki nie bały się przejść spektakularnej metamorfozy

Zobacz najlepsze ekranowe przemiany w historii!

Aktor powinien być jak kameleon – w każdej roli zaskakiwać inną barwą swojego warsztatu. A nic tak nie pomaga tworzyć nowej kreacji jak kostium, charakteryzacja, a czasami drastyczna metamorfoza wyglądu. W walce o wiarygodność i nagrody gwiazdy nie wahają się sięgać nawet po najbardziej drastyczne środki. Tyją, chudną do kości, golą głowy lub pozwalają się oszpecać. Poniżej zebraliśmy dla Was zestawienie najbardziej zaskakujących, a czasami wręcz szokujących metamorfoz znanych aktorek. Która z nich zrobiła na Was największe wrażenie?

# 10 Claire Foy w „Dziewczynie w sieci pająka”

Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Claire Foy i kadr z filmu Dziewczyna w sieci pająka

Tę metamorfozę możecie podziwiać obecnie na ekranach kin. Claire Foy - znana z roli królowej Elżbiety z serialu Netflix „Korona” - wcieliła się w ostrą Lisbeth Salander, bohaterkę bestsellera „Millennium”. W filmowej charakteryzacji trudno odszukać w niej cech nobliwej monarchini. My, szczerze mówiąc, nie możemy się zdecydować, czy bardziej pasuje jej garsonka, czy… lateks.

# 9 Anne Hathaway w „Nędznikach”

Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Anne Hathaway i kadr z filmu „Nędznicy”

Do roli w „Nędznikach” Anne Hathaway znacznie schudła, pozwoliła zgolić swoje piękne, gęste loki i zaczęła śpiewać. Opłaciło się. Za tę rolę zgarnęła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

# 8 Natalie Portman w „Czarnym łabędziu”

Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Natalie Portman i kadr z filmu „Czarny łabędź”

„Czarny łabędź” był jednym z najbardziej wyczerpujących filmów w dorobku Natalie Portman. Drobna gwiazda schudła do roli całe 10 kilogramów i spędzała na sali treningowej po 16 godzin dziennie, żeby wypaść przekonująco jako owładnięta szaleństwem baletnica. Wyrzeczenia przyniosły jej wymarzonego Oscara za rolę pierwszoplanową.

# 7 Meryl Streep w “Żelaznej damie”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Meryl Streep i kadr z filmu „Żelazna dama”

Znana ze swojego niesamowitego talentu Meryl Streep do roli Margaret Thatcher opanowała brytyjski akcent, założyła protezę nazębną i dała się oszpecić niezbyt twarzową peruką imitującą ulubioną fryzurę premier Wielkiej Brytanii. Dzięki tej filmowej metamorfozie kolekcja aktorki powiększyła się o kolejnego Oscara.

# 6 Glenn Close w “Albercie Nobbs”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Glenn Close i kadr z filmu „Albert Nobbs”

Oglądając “Alberta Nobbsa” trudno uwierzyć, że w tytułowego bohatera wciela się kobieta. Glenn Close zrezygnowała z makijażu i opanowała do perfekcji sztukę wcielania się w mężczyznę. Wymagająca rola przyniosła jej nominację do Oscara.

# 5 Rooney Mara w „Dziewczynie z tatuażem”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Claire Foy i kadr z filmu

Rola Lisbeth Salander pozwala aktorkom iść na całość. W „Dziewczynie z tatuażem” Rooney Mara poddała się diametralnej przemianie. Znana z grzecznego wizerunku aktorka postawiła na piercing, odważny makijaż i stylizacje w klimacie punk. Wyszło spektakularnie, a metamorfoza przyniosła Rooney nominację do Oscara.

# 4 Renee Zellweger w „Bridget Jones”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Renee Zellweger i kadr z filmu „Bridget Jones”

Amerykanka Renee Zellweger do roli „Bridget Jones” nie tylko znakomicie opanowała brytyjski akcent, ale też zamieniła rozmiar 34 na 40. Objadanie się hamburgerami i lekcje z nauczycielem angielskiej wymowy sprawiły, że gwiazda została nominowana do Oscara za rolę pierwszoplanową.

# 3 Hilary Swank w „Nie czas na łzy”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Hilary Swank i kadr z filmu „Nie czas na łzy”

Przygotowując się do roli w „Nie czas na łzy” Hilary Swank przez miesiąc żyła udając chłopaka. Była tak przekonująca, że jej sąsiedzi zaczęli myśleć, że do domu aktorki wprowadził się jej brat. Obwiązywanie biustu bandażem i wymagające poświęceń przygotowania dały aktorce upragnionego Oscara za rolę pierwszoplanową.

# 2 Charlize Theron w „Monsterze”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Charlize Theron i kadr z filmu „Monster”

Obdarzona nietuzinkową urodą Charlize Theron do roli seryjnej morderczyni w filmie „Monster” utyła 15 kilogramów, założyła sztuczne zęby i pozwoliła oszpecić się charakteryzatorom. Swoją rolą rzuciła na kolana Hollywood, zdobywając Oscara za rolę pierwszoplanową.

#1 Nicole Kidman w „Godzinach”

 Dziewczyna w sieci pająka

Fot. Oficjalne konto na Instagramie Nicole Kidman i kadr z filmu „Godziny”

W roli Virginii Woolf trudno doszukać się jakiegokolwiek śladu Nicole Kidman. Piękna aktorka oszpeciła się sztucznym nosem i niekorzystną fryzurą, a przy okazji stworzyła kreację, która przyniosła jej Oscara za rolę pierwszoplanową.

Która filmowa metamorfoza zrobiła na Was największe wrażenie? Swoje typy wpisujcie w komentarzach!

Katarzyna Domagalska

Dziewczyna w sieci pająka

Dziewczyna w sieci pająka

Thriller Od lat: 15 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Te aktorki nie bały się przejść spektakularnej metamorfozy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.