Newsy

Szukając swojego miejsca na Ziemi

Czy jesteśmy godnymi polecenia lokatorami? [zajęcia edukacyjne w kinie i konkurs]

Eksploatowana przez setki lat, pokryta skorupą betonowych miast, wydrenowana korytarzami kopalń, przekształcona na wiele różnych sposobów, zanieczyszczona – to niezbyt optymistyczna wizja naszej planety. Współcześnie (na szczęście!) coraz większą wagę przykładamy do tego, jak traktujemy nasz jedyny dom – Ziemię. A co gdyby wrócić do korzeni i nauczyć się żyć w zgodzie z przyrodą, nie rezygnując z technologicznych zdobyczy? Czerpać z natury, nie wykorzystując jej w nadmiarze? Czy to w ogóle możliwe?

John i Molly – bohaterowie filmu „Nasze miejsce na Ziemi” marzą o własnej farmie, na której hodować będą wszystkie gatunki zwierząt i roślin, jakie pamiętają z elementarza dla dzieci. To trochę naiwne i idealistyczne pragnienie w pewnym momencie przekształcają w biznesplan i zaczynają realizować. Co ważne, w momencie, w którym ich poznajemy, z trudem wiążą koniec z końcem, mieszkając w małym mieszkanku z dość niesfornym psem Toddem. Obserwujemy więc ich wzloty i upadki, frustracje i poczucie bezsilności, ale też pasję, ciężką pracę i radość, którą im ona daje, a w końcu i drobne zwycięstwa, wiodące do urzeczywistnienia snów. No tak, ale życie to nie film – możecie Państwo powiedzieć. A jednak, „Nasze miejsce na Ziemi” to… dokument, nakręcony zresztą przez jego bohaterów, opowiadający prawdziwą historię o farmie, która ostatecznie... Nie, więcej nie zdradzimy, ale chętnie zorganizujemy wyjście Państwa i Państwa uczniów na ten seans. A czy warto? Zapytaliśmy o to nauczycieli, metodyków i ekspertów:

Co więcej, przed projekcją, na specjalne zamówienie grup szkolnych, wyświetlimy lekcję multimedialną przygotowaną przez Zespół Edukacji Multikina, dotyczącą takich zagadnień jak:

  • Człowiek jako część przyrody. Lekcja odpowiedzialności za otoczenie.
  • Cenna bliskość bogactwa przyrody.
  • Ekologia na co dzień: ważne wskazówki!
  • Symbioza i protokooperacja. Współpraca w świecie fauny i flory.
  • Chrześcijańska tradycja miłowania natury – nie tylko św. Franciszek!

Uwaga! Podczas pierwszych seansów poprzedzonych zajęciami multimedialnymi, odbędą się również konkursy z nagrodami! Warto dokonać rezerwacji już dziś, liczba nagród jest bowiem ograniczona.

Dystrybutor przygotował także materiały edukacyjne, które pobrać można poniżej.

Materiały edukacyjne:

Nasze miejsce na Ziemi

Nasze miejsce na Ziemi

Dokumentalny Od lat: 10 92 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Szukając swojego miejsca na Ziemi

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.