Newsy

„Szefowie wrogowie”: Miarka się przebrała

Trzech kumpli postanawia pozbyć się swoich koszmarnych szefów. Dosłownie.

Dale (Charlie Day) jest pomocnikiem dentystki. Nie bylejakiej dentystki (Jennifer Aniston). Dr Julia Harris jest bowiem seksowna, wulgarna i myśli tylko o jednym: jak zaciągnąć biednego Dale’a do łóżka (a raczej na stół dentystyczny) tuż przed jego wymarzonym ślubem.

Nick (Jason Bateman) z kolei od kilku dobrych lat haruje na awans. Do pracy przychodzi przed świtem, a wychodzi z niej po zachodzie słońca. Jego szef Dave (Kevin Spacey) nie zamierza go jednak promować. Tak tylko sugeruje, by zwiększyć motywację Nicka do jeszcze intensywniejszej pracy.

Kurt (Jason Sudeikis) natomiast jest zatrudniony w firmie prowadzonej przez najlepszego i najmilszego pracodawcę pod słońcem. Niezastąpiony Jack (Donald Sutherland) niespodziewanie jednak umiera na zawał serca, a jego miejsce zajmuje wyrodny syn, ćpun i erotoman Bobby (Colin Farrell).

Dale, Nick i Kurt znajdują się na granicy wytrzymałości. W pewnym momencie mówią: stop, miarka się przebrała, musimy wynająć płatnego zabójcę. Wybierają się więc do największej speluny w mieście. Tam poznają Matkojebcę Jonesa (Jamie Foxx). I wtedy sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót. Tych, którzy jeszcze się nie zorientowali - uspokajam. „Szefowie wrogowie” to komedia. Całkiem przyzwoita zresztą.

Zdecydowanie najkorzystniej z wymienionych wyżej duetów, wypada duet Nick-Dave. Z dwóch powodów. Po pierwsze, Spacey jest świetnym aktorem. Po drugie, Bateman postawił na umiar i przez większą część filmu zachowuje pokerową twarz, co bardziej śmieszy niż wydzieranie się i strojenie głupich min, jak to ma w zwyczaju robić np. Jim Carrey. Szkoda tylko, że o umiarze zapomnieli twórcy (patrz: Jennifer Aniston) i zbyt często przekroczyli granicę dobrego smaku. Ale jest w filmie kilka naprawdę dobrych pomysłów i niezłych gagów, które rekompensują słabsze fragmenty.

„Szefowie wrogowie”, reż. Seth Gordon, wyst. Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Kevin Spacey. Colin Farrell, Donald Sutherland

Jerzy Wasowski

Szefowie wrogowie

Szefowie wrogowie

Komedia kryminalna Od lat: 15 98 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Szefowie wrogowie”: Miarka się przebrała

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.