TOP Multikino

"Szczęśliwa 7-ka”, czyli 7 najlepszych ról Bradleya Coopera

Jego kariera to przykład na to, że upór i wytrwałość w dążeniu do celu to najistotniejsze cechy osób, które osiągnęły sukces.

Co jeszcze sprawiło, że 43-letni Bradley Cooper błyszczy dziś najjaśniejszym blaskiem i jest jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood? Składa się na to kilka komponentów. Jak Snajper” wstrzelił się w odpowiedni moment w 2009 roku i zyskał sympatię widzów za rolę w jednej z najlepszych komedii ostatnich lat, czyli Kac Vegas”. To właśnie wtedy doszło do swoistych “Narodzin gwiazdy”. Bradley doskonale wiedział, że “Kobiety pragną bardziej” i rozkochał w sobie niemal cały świat. Z taką aparycją śmiało mógł mówić: “Jestem Bogiem”. Jednak później zmienił kierunek na swojej drodze aktorskiej i zerwał z wizerunkiem ponętnego “ciacha”, by zaprezentować całe spektrum swoich umiejętności. A jakim aktorem jest dzisiaj? Sprawdzicie to w nowej produkcji pod tytułem “Narodziny gwiazdy” już 30 listopada w Multikinie. Jednak przed seansem sprawdźcie koniecznie naszą listę 7 najlepszych ról Bradleya Coopera. Zaczynamy!

Kac Vegas (2009)

Narodziny gwiazdy

Historia jest dość prosta. Czwórka przyjaciół wybiera się na wystrzałowy wieczór kawalerski w Las Vegas. Jednak obrót spraw ostatecznie zaskakuje nawet ich samych. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Bradley Cooper wyglądał tutaj jak... młody BÓG. Dosłownie. Szelmowski uśmiech, świdrujące spojrzenie, burza blond loków i seksowne aviatory wprost zachwyciły damską część publiki. A to wszystko doprawione świetnym poczuciem humoru. Nawet kac, podarta koszula i szramy na całym ciele nie odbierają mu uroku osobistego. Phil Wenneck - to właśnie on sprawił, że twarz Bradleya Coopera stała się rozpoznawalna przez widownię na całym świecie.

Kobiety pragną bardziej (2009)

Narodziny gwiazdy

Po wielu mniejszych i większych wyróżnieniach nazwisko Cooper w 2009 roku nabiera znaczenia w branży filmowej, a kariera Bradleya znacznie przyspiesza. “Kobiety pragną bardziej” to kolejny projekt, w którym aktor wciela się w rolę uroczego przystojniaka. Tym razem towarzyszą mu również piękne panie. Jego bohater staje przed wyborem - domowe ciepło z piękną Jennifer Connelly lub płomienny romans z seksowną Scarlett Johansson. Konflikt tragiczny znany nie od dziś. Na co ostatecznie zdecydował się jego bohater? Zobaczcie koniecznie ten film!

Jestem Bogiem (2011)

Narodziny gwiazdy

“Jestem Bogiem” to jeden z ważniejszych momentów w karierze Bradleya. Aktor otrzymał tutaj tytułową rolę i miał nareszcie możliwość, by pokazać się z zupełnie innej strony. Jego postać w trakcie rozwoju akcji przechodzi drastyczną przemianę - od sfrustrowanego pisarza bez perspektyw do człowieka sukcesu i geniusza w wielu dziedzinach. Jednak szybkie zyski zawsze mają jakiś haczyk. Czy wejście w buty “Boga” finalnie się opłaca? Sprawdźcie sami.

Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Narodziny gwiazdy

Kolejny przełomowy moment i jeden z ciekawszych projektów, w których aktor brał udział. “Poradnik pozytywnego myślenia” to słodko-gorzka opowieść o kondycji psychicznej współczesnego społeczeństwa, o relacjach rodzinnych i o tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Bradley w tym obrazie zaskoczył wielu krytyków, o czym świadczy deszcz nominacji do ważnych nagród, który spadł na obraz po premierze, w tym nominacja do Oscara, Złotego Globu oraz BAFTA. Popieramy i polecamy. Można się wzruszyć, ale też serdecznie pośmiać.
American Hustle (2013)

Narodziny gwiazdy

Mija rok, a tu następne nominacje do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Tym razem jednak za rolę drugoplanową. Przypadek? Nie sądzimy! Ale “American Hustle” to naprawdę szczęśliwa produkcja dla Bradleya. Wysmarowany samoopalaczem, obwieszony złotem i z uroczymi loczkami wypada tutaj przezabawnie… w dobrym tego słowa znaczeniu. Świetna rozrywka z kryminalnym twistem, genialnymi kostiumami i scenografią. Piękny z niego “American Hustle...r”!

Snajper (2014)

Narodziny gwiazdy

Rok 2014. Dobra passa trwa, bo jego rola w biograficznym dramacie pod tytułem “Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda również doceniona została przez Amerykańską Akademię Filmową. By wcielić się w najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs - Christophera Kyle’a, Bradley zapuścił długą brodę, przytył niecałe 20 kilogramów i kilka godzin dziennie trenował na siłowni. Ogromny wysiłek się opłacił, bo film zebrał masę aż 20 nominacji i 6 nagród filmowych. Adrenalina i zwroty akcji gwarantowane!

Narodziny gwiazdy (2018)

Narodziny gwiazdy

W tym filmie Bradley Cooper zastosował się do zasady “3 w 1”. Został tutaj aktorem, reżyserem i wokalistą. Jak poradził sobie z pogodzeniem tych dziedzin? Sprawdzicie to w Multikinie. Zapraszamy na seanse “Narodzin gwiazdy” już od 30 listopada. Wybierzecie się do kina?

Autor: Magdalena Dudko
Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Musical Melodramat Od lat: 15 136 min

Więcej o filmie
Przemytnik

Przemytnik

Dramat Kryminał Od lat: 15 116 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Szczęśliwa 7-ka”, czyli 7 najlepszych ról Bradleya Coopera

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.