Newsy

Sukces „Latającej maszyny” w Los Angeles

W Los Angeles zakończyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów 3D. Jednym z triumfatorów festiwalu została pierwsza polska animacja pełnometrażowa w 3D „Latająca maszyna”, która w LA zdobyła nagrodę publiczności.

Bajkowe arcydzieło twórców oscarowego „Piotrusia i wilka”, w zaciętej walce o głosy widzów, pokonało m.in. tegoroczny, hollywoodzki przebój – „Kung Fu Pandę 2”. Festiwalowe jury 3DFF wyróżniło również dwa polskie filmy krótkometrażowe – „Skrzaty Fortepianu” w reżyserii Magdaleny Osińskiej oraz „Małego listonosza” Doroty Kobieli, pierwszą na świecie malarską etiudę 3D.
 
„Latająca maszyna” to bezprecedensowe przedsięwzięcie w historii produkcji filmowej w Polsce i na świecie. Stworzony w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000 m2 film jest jedną z największych europejskich animacji tego roku. Do jej powstania zaangażowano ponad 200 animatorów, specjalistów od efektów specjalnych, plastyków tworzących scenografię, lalki i kostiumy, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów, jak „Piotruś i wilk”, „Fantastyczny Pan Lis” „Koralina i Tajemnicze Drzwi”, „Toy Story”, „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Uciekające kurczaki” czy „Jurassic Park”.

W części aktorskiej widzowie zobaczą hollywoodzką gwiazdę Heather Graham („Kac Vegas”). Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina, w wykonaniu światowej sławy wirtuoza fortepianu Lang Langa. Światowa premiera „Latającej maszyny” miała miejsce w sierpnia 2011 w najsłynniejszej sali koncertowej Chin Forbidden City Concert Hall w Pekinie –  w ramach obchodów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.  Obraz był też pokazywany na prestiżowym 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto [opis dystrybutora].

„Latająca maszyna” pojawi się w polskich kinach 4 listopada 2011.

Latająca maszyna 3D

Latająca maszyna 3D

Animowany Fantasy Familijny 76 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Sukces „Latającej maszyny” w Los Angeles

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.